Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Józefa Nojego w Czarnkowie
Description
http://zspczarnkow.edu.pl/index.php/szkosa-dzienna-mainmenu-42/o-szkole-topmenu-55/historia-topmenu-56 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Józefa Nojego w Czarnkowie to największa, publiczna szkoła powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego. Bogata oferta edukacyjna szkoły skierowana jest do młodzieży i osób dorosłych.
Tell your friends
RECENT FACEBOOK POSTS
facebook.comTimeline Photos
Dnia 6.06.2017r. w naszej szkole z inicjatywy Komendanta Powiatowego Policji w Czarnkowie – insp. Piotra Ryżka odbyła się debata społeczna, w której udział wzięli uczniowie z naszej szkoły. Celem spotkania było poruszenie problematyki związanej bezpieczeństwem. Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji asp. szt. Dariusz Naplocha omówił nam sylwetkę dzielnicowego i działania priorytetowe służb dzielnicowych. Mogliśmy się również dowiedzieć, że istnieje „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”, na której każdy z nas w każdej chwili może zaznaczać zagrożenia, które są sprawdzane przez odpowiednie służby. Pan Zbigniew Ćwikła, przedstawiciel Okręgowego Inspektoratu Pracy w Poznaniu oraz w Pile, przedstawił nam prezentację dotyczącą ,,Bezpieczeństwa dzieci na wsi”. Pan inspektor zwrócił szczególną uwagę na bezpieczeństwo w trakcie prac polowych, organizowanie bezpiecznych miejsc wypoczynku i zatrudnianie młodocianych. Jednym z prelegentów był również Pan Robert Leśniewski poruszył on niezwykle aktualny i ważny temat cyberzagrożeń. Po wystąpieniach naszych gości nadszedł czas na pytania, które młodzież naszej szkoły z chęcią zadawała prelegentom. Wszystkie zdobyte informacje uświadomiły nam, że warto zwracać uwagę na to co robimy i dbać o bezpieczeństwo swoje, ale również innych.
Timeline Photos
Miło nam poinformować, że w dniach 2 - 4 czerwca 2017 w III Liceum Ogólnokształcącym im. Władysława Broniewskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyły się centralne eliminacje IV edycji Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości - Blok B. Patronat nad olimpiadą objęło Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce oraz Prezes Urzędu Patentowego RP. Reprezentantką naszej szkoły oraz okręgu WIELKOPOLSKA PÓŁNOCNA była uczennica technikum ekonomicznego Milena Szymkowiak, która wraz z dwiema koleżankami z ZSP we Wrześni zdobyły 1 miejsce w klasyfikacji drużynowej tej elitarnej Olimpiady. W dniu 2 czerwca 2017 roku o nastąpiło uroczyste otwarcie olimpiady, powitanie uczestników i opiekunów z całej Polski. W ten sam dzień odbył się etap pisemny - test wielokrotnego wyboru z zakresu ustawy "Prawo własności przemysłowej". Po południu odbyła się wycieczka do Muzeum Archeologicznego i Rezerwatu Krzemionki. Jest to jeden z najciekawszych zabytków archeologicznych Polski, a jednocześnie jeden z najcenniejszych na świecie zabytków pradziejowego górnictwa.. Młodzież mogła obejrzeć obiekt wpisany do rejestru zabytków, posiadający status Pomnika Historii, który pretenduje do wpisu na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Kolejnego dnia ogłoszono wyniki I etapu - do II etapu mogły zakwalifikować się osoby, które uzyskały 50% punktów z testu. W tym dniu odbył się II etap, polegający na rozwiązaniu czterech zadań problemowych tzn. sporządzenie opisu projektu wynalazczego, wykazanie praktycznych umiejętności stosowania przepisów, znajomości ważniejszych wynalazków i ich twórców. Odbyły się też wycieczki do Bałtowa - zwiedzanie Zwierzyńca Bałtowskiego, JuraParku oraz Prehistorycznego Oceanarium. Uczestnicy olimpiady zwiedzali także Żywe Muzeum Porcelany w Ćmielowie. Kolejny dzień, 4 czerwca, był ostatnim szczeblem zmagań. Na zakończenie olimpiady wszyscy z wysłuchali koncertu muzycznego. Ogromny sukces uczennicy poprzedzony był II miejscem drużynowo zajętym na szczeblu okręgowym w Poznaniu. Warto dodać, że nasza olimpijka przygotowywała się do tego wydarzenia przez okres dwóch ostatnich lat. Jej ciężka praca zaowocowała sukcesem. W myśl stosownego Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej, Milena zwolniona jest z części pisemnej egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe. Przygotowania i wyjazd na olimpiadę nie odbył by się bez dużego wsparcia dyrekcji Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Józefa Nojego oraz Centrum Edukacji Zawodowej w Czarnkowie. Nauczycielem, który przygotowywał uczennicę do Olimpiady był Pan Artur Kopka.
Timeline Photos
Od wielu już lat artystycznie uzdolnieni uczniowie naszej szkoły biorą udział w kultowym programie Dni Ziemi Czarnkowskiej, konkursie „Stań i śpiewaj”. Kiedyś byli to znani społeczności szkolnej, uzdolnieni artystycznie uczniowie, stypendyści Burmistrza Miasta Czarnków Karena Szeląg, Bartosz Tuta, czy Tomasz Czarnecki. W tym roku szkołę reprezentował Kamil Januszkiewicz, młody człowiek pozytywnie nakręcony, znany ze swojej pasji do muzyki, lider powiatowej grupy PaT. Kamil wykonał dwa utwory: „Nieznajomy” Dawida Podsiadło oraz „O Pani!” Grzegorza Hyży. Jak sam mówi pod koniec drugiego utworu poczuł już lekkie rozluźnienie, dlatego być może miejsce II w konkursie wokalnym dla szkół ponadgimnazjalnych. Czarnkowska „Górka” może więc pochwalić się kolejnym sukcesem muzycznym, a sam Kamil zapowiada, że to nie koniec. Gratulujemy wyśpiewanego sukcesu i życzymy kolejnych wyzwań muzycznych!
Timeline Photos
Dnia 31.05.2017r. w Poznaniu w ramach XVIII Licealiady odbyły się Mistrzostwa Województwa Wielkopolskiego w Lekkiej Atletyce. Bardzo dobrze zaprezentowali się uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Czarnkowie. Filip Jankowski w skoku wzwyż zaliczając w trzeciej próbie 180 cm zajął czwarte miejsce. Do podium zabrakło naprawdę niewiele, gdyż zawodnik zajmujący trzecie miejsce uzyskał tą samą wysokość, tyle że w drugiej próbie. Bardzo dobrą siódmą lokatę z czasem 2.12 uzyskał Gracjan Dymek w biegu na 800m oraz nasza sztafeta 4x100 w składzie: Bartosz Kubiś, Kamil Kwiatkowski, Gracjan Dymek i Fabian Nowak – miejsce ósme. Na najdłuższym dystansie 3000m „Górkę” reprezentował Mariusz Mac zajmując dwunaste miejsce. Naszą szkołę reprezentowali również: Szymon Kostyk, Dawid Jankun, Krzysztof Wedeman i Łukasz Hajman – sztafeta szwedzka. Gratulujemy uzyskanych wyników.
Timeline Photos
6 czerwca 2017 roku w BOWLING – „RODŁO” w Pile z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka został rozegrany XXI Regionalny Turniej Kręglarski „SPRAWNI – RAZEM”. W turnieju udział wzięło 26 zawodników. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Czarnkowie reprezentowało dwoje zawodników. Natalia Chojnacka z wynikiem 86 pkt. zajęła czwarte miejsce. Natomiast Patryk Pertek swoimi rewelacyjnymi rzutami zdobył 122 pkt. wygrywając w ten sposób rywalizację w kategorii chłopców starszych. Gratulujemy!
Timeline Photos
W dniach 29-31 maja obchodzono w naszej szkole Dni Europy. Ten wyjątkowy czas nazywany jest świętem Unii Europejskiej, ustanowionym w rocznicę przedstawienia planu Schumana. Obchodzone corocznie Dni Europy mają na celu informowanie i uświadamianie społeczeństwa w tematyce związanej z Unią Europejską. Jak każdego roku również w tym, nasza szkoła wpisała się w szereg działań ukierunkowanych na propagowanie wśród nastolatków wiedzy o państwach europejskich. Młodzież miała okazję zweryfikować swoją znajomość Europy w licznie przygotowanych, przez nauczycieli języków obcych nowożytnych, quizach, testach, grach i zabawach edukacyjnych, a nawet lekcjach z lekturą. Fani piłki nożnej mogli wykazać się w quizie Europejskich Klubów Piłkarskich, a wielbiciele języka niemieckiego w quizie krajów niemieckojęzycznych. Najbardziej podstawowe wiadomości uczniów o starym kontynencie sprawdzał test wiedzy pod hasłem „ Europa da się lubić”. Ponadto przygotowane zostały prezentacje, które pogłębiały wiedzę młodzieży na tematy związane z kulturą i obyczajami mieszkańców Europy m.in.: język angielski w Europie- język graczy i internautów oraz prezentacje krajów niemieckiego obszaru językowego „ Z książką po DACH-u”. Pamiętając, że Dzień Europy jest dniem, w którym co roku świętujemy pokój i jedność w Europie, uczniowie i nauczyciele naszej szkoły wpisali się w piękną ideę kształtowania postaw i wzbogacania wiedzy młodego pokolenia Europejczyków.
Timeline Photos
29 maja 2017 roku w Miejskim Centrum Kultury w Czarnkowie odbyła się Gala urodzinowa czarnkowsko – trzcianeckiej grupy PaT. Ale nie o tym będziemy pisać. Na szczególną uwagę przy tej okazji zasługuje Kamil Januszkiewicz, uczeń klasy II w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Czarnkowie. 8 kwietnia 2016 roku autor Ogólnopolskiego Programu Profilaktycznego Profilaktyka a Ty czyli PaT Grzegorz Jach odebrał grupę w naszym powiecie, a na jej Lidera nominował Kamila Januszkiewicza, którego działalność została dostrzeżona i doceniona nie tylko w powiecie czarnkowsko – trzcianeckim. Zostało to potwierdzone na tegorocznej Gali, gdy pan Grzegorz Jach złożył życzenia grupie i gratulacje dla Kamila. Kim jest Kamil? Krótko – to wulkan energii. Jego wielkie pasje to muzyka, teatr i…. buty. Kamil śpiewa od zawsze. Swym niezwykłym śpiewem uświetnia uroczystości szkolne i powiatowe. Skala jego talentu jest niezwykle szeroka – czaruje wykonaniami hip – hopu, swingu (jego wykonanie piosenki Franka Sinatry „My way” brzmi jak oryginał), rock and rolla, beatboxu, ale również piosenek patriotycznych i religijnych. Jest bardzo ambitny i kiedy śpiewa, wkłada w to całe serce i jest wobec siebie bardzo rygorystyczny, nie pozwalając sobie na żadne niedociągnięcia. Śpiewanie idzie u Kamila w parze z jego talentem aktorskim, czego dowodem jest wyróżnienie w etapie wojewódzkim Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Ma niezwykły dar wcielania się w każdą rolę – z powodzeniem i wielkim wdziękiem zagrał profesora Bladaczkę z „Ferdydurke” czy grzecznego ucznia w spektaklu PaT-u „Niedoskonała doskonałość”. Z powodzeniem kieruje też grupą Patowską w roli instruktora, podsuwając wykonawcom – z wielkim wyczuciem – rozwiązania aktorskie. Te działania zainspirowały go do tego, by swoją przyszłość związać z aktorstwem. Kolejną pasją Kamila są designerskie buty, o których mógłby opowiadać całymi godzinami. Potrafi pracować całe wakacje, by kupić sobie jakąś unikatową parę. Kamil to z pewnością diament, który należy szlifować, przyczyniając się tym samym do spełnienia jego marzeń.
Zmienić swój wygląd w kilka chwil, aby być nie do rozpoznania? Postarzeć się o kilka czy kilkadziesiąt lat? Przeistoczyć się w księżniczkę elfów? Czy to możliwe? Ależ tak! Gdzie? Oczywiście w teatrze. Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Józefa Nojego w Czarnkowie, należący do grup „Słowo i gest”, „Twarzą w twarz” i „Słowa na wolności” działających przy Młodzieżowym Domu Kultury w Trzciance, 29 maja mieli okazję obejrzeć od kulis Teatr Nowy w Poznaniu i uczestniczyć w pokazie charakteryzacji. Młodzież mogła zobaczyć, jak wyglądają garderoby aktorów, posłuchać ciekawostek o historii Teatru Nowego i przede wszystkim dobrze się bawić, gdy charakteryzatorka mówiła o warsztacie i tajnikach swojej pracy, wyjaśniała, w czym między innymi tkwi magia teatru, odkrywała tajniki charakteryzacji oraz zademonstrowała na naszych uczniach swoje niezwykłe umiejętności. Oto efekty! Opiekunki: Hanna Karcz-Sowińska, Mirosława Kunysz
Timeline Photos
W środę 24 maja odbył się finał szkolnego konkursu mechatronicznego. Już po raz piąty uczniowie z technikum mechatronicznego rywalizowali w szkolnym konkursie polegającym na rozwiązaniu testu z dziedziny mechatroniki. W finale tegorocznego konkursu udział wzięło po pięciu uczniów z klas 1, 2 i 3. Najlepsi okazali się : Przemysław Fąferek z klasy 3M4, Ireneusz Magdziarz z klasy 1M4 oraz Adrian Surma z klasy 2TRM. Oprócz nagród rzeczowych uczniowie zdobyli doświadczenie, które zaprocentuje na egzaminach z kwalifikacji zawodowych. Wyniki szkolnego konkursu mechatronicznego: Lp. Imię i nazwisko Klasa Liczba zdobytych punktów 1. Przemysław Fąferek 3M4 18 2. Ireneusz Magdziarz 1M4 17 3 Adrian Surma 2TRM 16 4. Maciej Stróżyński 3M4 15 5. Szymon Chmielewski 3M4 14 6. Mateusz Kuświk 1M4 14 7. Mikołaj Stochaj 1M4 14 8. Kamil Smykowski 2TRM 13 9. Bartłomiej Bąk 3M4 13 10. Fabian Wylegała 2TRM 12 11. Bartosz Kubiś 1M4 11 12. Robert Rybarczyk 1M4 11 13. Piotr Graj 3M4 11 14. Adrian Poraziński 2TRM 10 15. Eryk Surmela 2TRM 6
Timeline Photos
23 maja na obiektach sportowych czarnkowskiego OSiR-u rozegrane zostały Mistrzostwa Powiatu w Siatkowej Piłce Plażowej chłopców. W rywalizacji udział wzięło siedem zespołów z pięciu szkół naszego powiatu: LO Czarnków, LO Trzcianka, ZST Trzcianka, PZS Czarnków i ZSP Czarnków. Turniej został rozegrany systemem pucharowym, czyli każdy przegrany mecz eliminował drużynę z dalszej rywalizacji. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Czarnkowie reprezentowali: I zespół – Dawid Kurlapski, Gracjan Dymek, II zespół – Bartosz Kluczka, Krzysztof Wedeman. Naszemu drugiemu zespołowi nie poszczęściło się i musieli się pożegnać z zawodami już po pierwszej rundzie. Natomiast pierwszy zespół w składzie Dawid Kurlapski i Gracjan Dymek po bardzo wyrównanych i emocjonujących meczach uległ dopiero w finale zespołowi z ZST w Trzciance zajmując ostatecznie II miejsce. Gratulujemy! Wyniki końcowe: Miejsce I ZST Trzcianka Miejsce II ZSP Czarnków Miejsce III LO Trzcianka Opiekun: Piotr Kłos
Timeline Photos
23 maja 2017r. reprezentacja szkoły w piłce nożnej wzięła udział w „II Otwartym Charytatywnym Turnieju Piłki Nożnej Dziewcząt o Puchar Wójta Gminy Lubasz”. Turniej został zorganizowany przez Edukację Lubasz, aby zebrać pieniądze na leczenie chorego na białaczkę limfoblastyczną Bartosza Chmielewskiego oraz na wózek inwalidzki dla Agaty Bilskiej. W zawodach wzięło udział 6 drużyn: ZSP Czarnków, Gimnazjum Romanowo, Gimnazjum Lubasz, Gimnazjum Drawsko, Gimnazjum Młynkowo oraz Edukacja Lubasz. Nasza reprezentacja trafiła do grupy A. W pierwszym meczu pokonaliśmy Gimnazjum Lubasz 5:0, w drugim meczu przegraliśmy z Młynkowem 2:1. Te wyniki umożliwiły nam awans do półfinałów, gdzie naszymi przeciwniczkami były piłkarki Edukacji Lubasz. Po bardzo zaciętym i emocjonującym meczu zwyciężaliśmy 1:0. W finale zawodów zmierzyliśmy się ponownie z reprezentantkami Młynkowa. Niestety nasze grupowe przeciwniczki okazały się ponownie lepsze i zwyciężyły 2:0. Nam przypadło drugie miejsce, a dziewczynom z Edukacji trzecie. Górkę reprezentowały następujące dziewczyny: Joanna Antkowiak, Magda Dziabas, Alicja Magdziarz, Milena Szymkowiak, Wiktoria Raszewska, Dominika Pilawska, Klaudia Graczyk, Milena Markiewicz, Martyna Kępa oraz Paulina Garstka. Duży indywidualny sukces odniosła Wiktoria Raszewska, która została wybrana przez trenerów najlepszą zawodniczką turnieju. Podziękowania należą się również Patrycji Bartol i Agnieszkce Kulwas dwóm naszym reprezentantkom, które ze względów formalnych nie mogły wziąć udziału w turnieju, a dzięki ich zaangażowaniu na treningach pomogły podnieść umiejętności innych dziewcząt. Opiekunem drużyny był Adam Derkowski.
PILNIE POTRZEBNA KREW!!! W wyniku wypadku samochodowego w ciężkim stanie znajduje się absolwent ZSP im. J. Nojego – Krzysztof Gapski z Krzyża Wlkp. Obecnie znajduje się w szpitalu w Pile. Krew można oddawać w każdym z punktów krwiodawstwa z podaniem imienia i nazwiska poszkodowanego i szpitala, w którym się znajduje. Z góry bardzo dziękuję Katarzyna Bielejewska