Top Local Places

Zespół Szkolny w Cegłowie

Poprzeczna 27, Cegłow, Poland
School

Description

ad


RECENT FACEBOOK POSTS

facebook.com

Zapraszamy Państwa serdecznie na wieczór pełen nastroju i refleksji.

facebook.com

facebook.com

facebook.com

facebook.com

Zapraszamy nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej i wychowania przedszkolnego na szkolenie, które odbędzie się w Zespole Szkolnym w Cegłowie OD SZLACZKA DO LITERKI – PISANIE CZYTANIE TO KŁOPOT NIEWIELKI - termin 15.11.2017 START GODZ: 16.00 Warsztat obejmuje: – kształtowanie gotowości dzieci do podjęcia nauki w szkole, – zapoznanie z NOWĄ PODSTAWĄ PROGRAMOWĄ, wskazówki metodyczne, – propozycje działań z dziećmi – nowe pomysły, gry, zabawy i inne ciekawe rozwiązania w oparciu o własne doświadczenia, – wiele propozycji pomocy dydaktycznych do wykonania samodzielnie, – propozycje zabaw i ćwiczeń przy muzyce. Uczestnicy otrzymują: – płytę z muzyką – płytę z opisami ZABAWY SENSORYCZNE ZINTEGROWANE ZMYSŁY – ZABAWY I ĆWICZENIA WSPIERAJĄCE INTEGRACJE SENSORYCZNĄ DZIECI W WIEKU PRZEDSZKOLNYM - termin: 15.11.2017 START GODZ: 18.30 Podczas warsztatu uczestnicy poznają szereg zabaw wspierających proces integracji sensorycznej oraz sposoby wykonania prostych przyborów i zabawek. Dostarczanie bodźców bazowym systemom sensorycznym jest warunkiem prawidłowego funkcjonowania i czynnikiem podnoszącym skuteczność działań edukacyjnych dziecka oraz nauczyciela. Czas trwania każdego warsztatu: – 3 godziny dydaktyczne Koszt: 80zł/od osoby – udział w jednym warsztacie UWAGA! Udział w dwóch warsztatach – koszt 120zł od osoby Wpłaty na miejscu, można otrzymać rachunek (przelew, gotówka), Każdy otrzymuje materiały oraz zaświadczenie uczestnictwa w warsztacie. Osoba odpowiedzialna za organizację: Aneta Duda tel. 608 064 535 lub (25)757 08 86

facebook.com

3 października po raz piąty gościł w naszej szkole sensei Kenichi Ishido, prezes Japońskiego Związku Sorobanu i Dyrektor Generalny Szkoły Sorobanu w prowincji Chiba. Towarzyszyło mu dwóch nauczycieli z jego szkoły: sensei Tetsuya Ohno – wicemistrz świata w szybkich obliczeniach oraz Kosuke Makino. Sensei Ishido osiągnął mistrzowski stopień 9 Dan w umiejętnościach obliczeniowych, zaś sensei Ohno może poszczycić się najwyższym stopniem 10 Dan. Takich ludzi jest w Japonii niewielu. Podczas wizyty w naszej szkole goście poprowadzili warsztaty z liczenia dla uczniów klasy pierwszej szkoły podstawowej, a następnie dla starszych uczniów szkoły podstawowej zaawansowanych w technice liczenia na sorobanie. Byli pełni podziwu dla umiejętności obliczeniowych i progresu jaki nastąpił w porównaniu z rokiem poprzednim. W oczekiwaniu na spotkanie z nauczycielami goście mieli okazję odbyć rozmowę z p. Marcinem Uchmanem – Wójtem Gminy Cegłów, który zapewnił o wpieraniu szkoły w realizowaniu tego unikalnego w skali kraju działania naszej placówki. Warsztaty dla nauczycieli z województwa mazowieckiego rozpoczęły się o godz. 13.45. Otwarcia dokonał Wójt Gminy Cegłów, pan Marcin Uchman oraz Dyrektor Zespołu Szkolnego w Cegłowie, pani Emilia Kowalczyk-Rumak. Podczas warsztatów sensei Ishido opowiadał o roli jaką w procesie uczenia odgrywa właściwa stymulacja obu półkul mózgowych. Soroban jest przyrządem, który nadaje się do tego celu idealnie. Podał też świetną metodę na zapamiętanie dużej liczby wyrazów oraz cyfr. W części warsztatowej nauczyciele z Japonii wprowadzali początkujących w tajniki przesuwania koralików i liczenia, zaś grupa zaawansowanych uczestników miała okazję zmierzyć się z zadaniami obliczeniowymi na poziomie 8-5 kyu. W finale spotkania mistrz Tetsuya Ohno zademonstrował jak szybki jest w obliczeniach. Oprócz typowych obliczeń zademonstrował też jak błyskawicznie podać w jaki dzień tygodnia wypadła dowolna data z kalendarza. Zgromadzeni byli pełni podziwu dla jego umiejętności. Na zakończenie spotkania nauczyciele wręczyli uczestnikom konferencji upominki z Muzeum Sorobanu w Japonii.

facebook.com

3 października obchodziliśmy w naszej szkole VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Celem tego święta jest przypomnienie przez wszystkich tabliczki mnożenia. W tym dniu każdy miał szanse spróbować swoich sił odpowiadając Komisji Egzaminacyjnej na pięć przykładów z tabliczki mnożenia. Uczestnik miał możliwość wyboru losów łatwiejszych (z zakresu 100) lub trudniejszych (z zakresu 500). Za 5 prawidłowo rozwiązanych działań odpowiadający uzyskiwał tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia. Do egzaminu przystąpiło wielu uczniów, a także nauczycieli i pracowników szkoły. Z każdą przerwą przybywało Ekspertów. Najlepsi zdobyli po kilkanaście medali. W podróż po szkole wyruszył także Patrol Egzaminacyjny, który sprawdził wiedzę z tabliczki mnożenia mniej śmiałych uczniów i pracowników szkoły. Tego dnia nasi uczniowie grali w Tabliczkowe Domino, kolorowali Tabliczkowe Obrazki, pracowali w grupach nad rozwiązaniem Tabliczkowych Zagadek i Rebusów. Mieli również niezwykłą przyjemność uczestniczenia w warsztatach, podczas których zgłębiali tajniki szybkiego liczenia na japońskim liczydle Soroban. W tajniki szybkich obliczeń wprowadzali uczniów mistrzowie z Japonii.

facebook.com

29 września w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Patronów – Bohaterskich Harcerzy Cegłowa. Z tej okazji wszystkie klasy udały się na grób poległych Harcerzy, aby oddać im honor i cześć. Po powrocie do szkoły na uczniów czekały liczne atrakcje: lekcje o tematyce harcerskiej, konkursy, krzyżówki i qr kody, dzięki którym uczniowie mogli przypomnieć podstawowe informacje o harcerstwie, a przede wszystkim ideały harcerskie. Na godzinie wychowawczej odbył się uroczysty apel, upamiętniający bohaterstwo Harcerzy, patronów naszej szkoły. Wiersze i piosenki przybliżyły nam postaci chłopców, którzy oddali życie za Ojczyznę i skłoniły do refleksji. Pani dyrektor Emilia Kowalczyk-Rumak przekazała na ręce przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego, Dominika Sujaka, wieniec – składając go na grobie Harcerzy uczniowie oddali hołd swoim patronom. Klasy 1-3 SP oddały cześć bohaterom w zupełnie inny, ale jakże harcerski sposób! Po krótkim wprowadzeniu cała sala gimnastyczna napełniła się gromkim śpiewem dzieci, wspomaganych przez wychowawców oraz p. Marcina Gomulskiego z gitarą. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły pokazali, że drzemie w nich harcerski duch i jak nikt inny nadają się na zuchów.

facebook.com

W dniu 29 września w przedszkolu w Piasecznie gościliśmy przedstawicielki Koła Gospodyń Wiejskich z Piaseczna. Spotkanie odbyło się w ramach realizacji innowacji pedagogicznej z zakresu edukacji regionalnej „Bliżej nas”. Na początku spotkania Panie opowiedziały dzieciom, czym zajmują się jako członkinie koła. Zaprezentowały charakterystyczne elementy swojego stroju – barwne chusty i korale. Wszyscy byliśmy pełni podziwu oglądając własnoręcznie wykonane ozdoby z darów jesieni. Najwięcej radości było w czasie wspólnych zabaw. Panie pokazały dzieciom zabawy ze swojego dzieciństwa. Uświadomiły, że do zabaw można wykorzystać proste przedmioty codziennego użytku. Wspólnie bawiliśmy się w: „ciuciubabkę”, „pchełki” zrobione z guzików, uczestniczyliśmy w licznych zabawach kołowych ze śpiewem, graliśmy kapslami, skakaliśmy w gumę. Serdecznie dziękujemy Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich z Piaseczna za udaną zabawę, poświęcony czas, wzbogacenie naszych kącików przyrodniczych o wyjątkowe eksponaty.

facebook.com

W czwartek 28 września w naszej świetlicy rozpoczęliśmy innowację pedagogiczną „W Polskę idziemy”. Naszą podróż po Polsce rozpoczęliśmy od poznania otoczenia nam najbliższego, czyli naszej gminy Cegłów. Obejrzeliśmy prezentację multimedialną „Cegłów – nasza mała ojczyzna” o zabytkach i walorach przyrodniczo – turystycznych naszej gminy. Dzięki uprzejmości Pani Agnieszki z biblioteki wysłuchaliśmy legend, dotyczących okoliczności powstania Cegłowa, z książki „Pierścień Anny” autorstwa Danuty Grzegorczyk i rozwiązaliśmy związane z nimi zagadki i rebusy. Wykonaliśmy własnoręcznie herb Cegłowa. Punktem kulminacyjnym naszych odkryć było wykonanie słynnego, cegłowskiego przysmaku – sójki mazowieckiej, pod bacznym i niezwykle życzliwym okiem członkini Koła Gospodyń Wiejskich, Pani Halinki. Sójka na słodko udała się wyśmienicie, o czym świadczyło tempo w jakim znikała z talerzy 🙂 A wszystko w rytmie regionalnych, mazowieckich przyśpiewek ludowych. Już planujemy naszą kolejną odkrywczą podróż…

facebook.com

W dniu 20 września br. Filię w Piasecznie odwiedzili przedstawiciele Ochotniczej Straży Pożarnej w Posiadałach – pan Jacek Markowski oraz pan Rafał Milewski. Spotkanie odbyło się w ramach realizacji innowacji pedagogicznej „Mali strażacy”. Zaproszeni goście zaprezentowali dzieciom strój strażaka, m.in: mundur – strój galowy, strój wykorzystywany w czasie zawodów strażackich oraz strój bojowy. Przedszkolaki z zaciekawieniem słuchały opowiadań o ciężkiej i niebezpiecznej pracy strażaka. Dowiedziały się, że poza akcjami gaszenia pożarów strażacy jeżdżą do wypadków drogowych, pomagają poszkodowanym, udzielają pomocy w katastrofach, czy klęskach żywiołowych, ratują ludzi, gdy zagraża im niebezpieczeństwo, a niejednokrotnie pomagają również zwierzętom. Największą atrakcją dla dzieci było przymierzenie elementów garderoby strażaka oraz poznanie sprzętu gaśniczego. Dzieci dowiedziały się, że również one mogą zostać małymi strażakami w wieku 6 lat. Serdecznie dziękujemy strażakom, że umożliwili naszym podopiecznym poznanie zawodu strażaka z bliska, jesteśmy wdzięczni za poświęcony czas i udaną zabawę.

facebook.com

Nowy rok szkolny w naszej świetlicy zaczęliśmy tradycyjnie od poznania nowych kolegów i koleżanek. Były zabawy integracyjne, muzyczno – rytmiczne, a nawet nauka prostych słów w języku migowym. Potem przyszedł czas na przypomnienie niezbędnych na co dzień zasad bezpieczeństwa obowiązujących nas wszystkich w szkole, na placu przed szkołą, na ulicy, a także podczas dojazdów autobusami. Utrwaliliśmy zasady ruchu pieszych, znaczenie znaków drogowych, a nasze wiadomości i umiejętności zaprezentowaliśmy w pracach plastycznych i staramy się stosować na co dzień. Nasz trud i wysiłek osłodziliśmy pysznymi goframi i rogalikami z konfiturą, które własnoręcznie przyrządziliśmy😃

facebook.com

Quiz

NEAR Zespół Szkolny w Cegłowie