Top Local Places

Ordinacija Dentalne Medicine Kuftinec

Kuzminečka 1, Vrbani III, Zagreb, Croatia
General Dentist

Description

ad

Radno vrijeme i po dogovoru! (p)ostanite lijepi i zdravi

RECENT FACEBOOK POSTS

facebook.com

Ordinacija Kuftinec nastavlja s radom kao Privatna Ordinacija Kuftinec :))

facebook.com

Photos from Privatna Ordinacija Dentalne Medicine Kuftinec's post

Ivoclar Vivadent workshops and seminars in the International Center for Dental Education (ICDE) in Schaan, Liechtenstein, 28.-30.12.

Photos from Privatna Ordinacija Dentalne Medicine Kuftinec's post
facebook.com

Viral Thread

Ovaj pas ima ritma više nego ja :)

facebook.com

Sofia Vergara Chats with Jimmy While Sucking Helium

Ovo je urnebesno! Obožavam Sofiju Vergaru!

Sofia Vergara Chats with Jimmy While Sucking Helium
facebook.com

Ovo je pravi muž!

Ovo je pravi muž!

Ovo je pravi muž!
facebook.com

Epic, Cats, House Party, funny

Epic, Cats, House Party, funny

Epic, Cats, House Party, funny
facebook.com

Timeline Photos

Isprobajte novu Colgate Total visible action pastu za zube sa efektom mijenjanja boje prilikom četkanja. Naime, pasta mijenja boju iz bijele u tamno plavu nakon dvije minute četkanja, što je zgodna zamjena za ''nestrpljivo'' gledanje na kazaljku sata :) Mi smo isprobali i prezadovoljni smo !

Timeline Photos
facebook.com

Mr. Bean je bio prije svoga vremena

Mr. Bean je bio prije svoga vremena :) #pokemongo #mrbean

Mr. Bean je bio prije svoga vremena
facebook.com

Magic trick

Kako li je samo ovo napravio?

Magic trick
facebook.com

Timeline Photos

BioGaia Prodentis pastilama pobijedite neugodan zadah iz usta ! Biogaia ProDentis pastile su probiotici. Definiraju kao živi mikroorganizmi koji, kada se primijene u odgovarajućoj količini, imaju povoljne učinke na zdravlje, natjecanjem sa patogenim bakterijama . Isprobajte BioGaia ProDentis pastile za zdravlje vaših usta i uvjerite se da zaista djeluju !

Timeline Photos
facebook.com

Timeline Photos

Kako svladati strah od stomatologa ? Za mnoge je posjet stomatologu neugodno iskustvo koje se nastoji pod svaku cijenu izbjeći. Strah se može prepoznati po mnoštvu značajki kao što su: povećani broj otkucaja srca u minuti, povišeni tlak, drhtanje, osjećaj nelagode i uznemirenost. Psiholozi se slažu da traumatična iskustva koja djeca dožive tijekom djetinjstva znatno utječu na njihove osjećaje i ponašanje u kasnijoj životnoj dobi. U stomatologiji je to posebno izraženo, stoga treba biti posebno pažljiv kako bi se izbjeglo bolno iskustvo, a time i strahovi koji dovode do izbjegavanja stomatologa. U stomatologiji se postupci otklanjanja boli uglavnom oslanjaju na primjenu lokalne anestezije. Velikom broju pacijenata prva asocijacija na stomatologa je bol. Ovo je apsolutno kriva pretpostavka jer moderna stomatologija je u potpunosti bezbolna. Ispravnim korištenjem lokalne anestezije možemo u potpunosti izolirati područje koje će biti tretirano prilikom zahvata. Pacijent neće osjećati apsolutno nikakvu bol, a dobar stomatolog će ga lako osloboditi straha od boli ukoliko za to dobije priliku. Pacijenti koji imaju razvijeni općeniti strah od igala sličan problem imaju i kada dođu kod stomatologa. Aplikacija anestezije putem igle za njih je noćna mora. Vrlo bitno je znati da se desni mogu umrtviti primjenom topikalne anestezije u obliku gela ili spreja te se potom daje anestezija iglom. Ovakvom primjenom nema nikakve mogućnosti da pacijent osjeti bilo kakvu bol. Kod pacijenata koji pokazuju izraziti strah i anksioznost koji onemogućavaju bilo kakav stomatološki zahvat je indicirana sedacija. Sedacija ili najbolji način kako prespavati bol i strah, podrazumijeva minimalno smanjenu razinu svijesti izazvanu lijekovima koji ne utječu na pacijentovu sposobnost neovisnog i svjesnog disanja. Zadržan je normalan osjet dodira i mogućnost razgovora tijekom zahvata. Moguće su smetnje ravnoteže, a rad srca i pluća se ne remeti. Nema neželjenog gubitka svijesti, dok osjećaj pospanosti nestaje vrlo brzo, dvadesetak minuta nakon zahvata. Pacijent je u stanju pospanosti, teže razgovara, ali odgovara na verbalne i taktilne poruke stomatologa i pritom ne osjeća paniku ni strah. Samostalno diše, te je održana normalna funkcija srca. Ne mora se sjećati zahvata i nema neugodan osjećaj posjeta stomatologu. Prije stomatološkog zahvata nužno je da pacijent popuni upitnik kojim se utvrđuje njegovo zdravstveno stanje. Ako zadovoljava sve potrebne kriterije, omogućuje mu se primjena sedacije. Svojim potpisom pacijent potvrđuje da pristaje na stomatološki zahvat i primjenu sedacije tijekom zahvata. Nakon zahvata pacijent ostaje u stomatološkoj poliklinici dvadesetak minuta i obvezan je imati pratnju na odlasku. Ukoliko imate strah od posjeta stomatologu ,slobodno dogovorite termin kod nas te ćemo zajedno i bezbolno riješiti Vaš problem .

Timeline Photos
facebook.com

Timeline Photos

Izbjeljivanje zubi limunom i jagodama !? Danas su popularne i prilično raširene takozvane prirodne tehnike izbjeljivanja zubi, ali je li zaista takva primjena opravdana i dugotrajno dobra za naše zube? Jedna od najpoznatijih metoda je trljanje zubi kriškom limuna ili nanošenje limunovog soka na zubnu četkicu.. Ono što ljude potakne na primjenu ovakve tehnike izbjeljivanja su vidljivi rezultati koji nastupaju nakon određenog broja „tretmana“. Međutim cijena koju plate je oštećenja površinskog sloja cakline. Caklina u fiziološkim uvjetima ima veliku sposobnost remineralizacije i oporavka, ali u slučaju učestale primjene kiseline (što se događa kod ove vrste izbjeljivanja) remineralizacija ne uspijeva nadoknaditi gubitke te caklina sve više gubi mineralne sastojke koji su odgovorni za čvrstoću i tvrdoću. Ova sitna oštećenja se zbrajaju i u konačnici mogu dovesti do ozbiljnih defekata cakline, a na nekim mjestima čak i do njezinog potpunog gubitka. Oštećenjem i stanjivanjem cakline, zubi postaju sve tamniji jer dolazi do prosijavanja žuto-smeđeg dentina. Stoga se dugotrajnim prakticiranjem ove tehnike zapravo postiže kontraefekt – zubi su na početku svjetliji, ali kasnije neizbježno poprimaju žuto-smeđe nijanse. Nastala oštećenja cakline su trajna i jedino što se može napraviti je izrada fiksnoprotetskih nadomjestaka (ljusaka ili krunica). Nešto manje poznata metoda je trljanje zubi jagodama ili četkanje smjesom od jagoda. Zvuči zanimljivo i ukusno , zar ne ? Slično prethodnoj tehnici, jagode sadrže smjesu slabih voćnih kiselina koje nagrizaju površinski sloj cakline i djelomično uklanjaju obojenja. Koncentracija kiseline u jagodama niža je nego u limunu pa je i učinak izbjeljivanja slabiji. Također je slabije i oštećenje cakline uslijed učestalog korištenja. Ipak do oštećenja često dolazi jer je za postizanje odgovarajućeg učinka potrebno višestruko ponavljanje ovog „tretmana“, a oštećenja se s vremenom kumuliraju. Konačni efekt je sličan kao i kod izbjeljivanja korištenjem limuna – potamnjene krune zubi te stanjena i oštećena caklina. Stoga , dobro razmislite hoćete li se upustiti u izbjeljivanje zuba na svoju ruku, jer su posljedice neizbježne. Najsigurnija metoda je izbjeljivanje dentalnim preparatima pod stručnom kontrolom. Ukoliko ste zainteresirani posjetite nas u našoj ordinaciji .Rado ćemo Vam pojasniti različite tehnike profesionalnog izbjeljivanja zuba.

Timeline Photos
facebook.com

Quiz

U OKOLINI Ordinacija Dentalne Medicine Kuftinec

Vento RIBs

Zagreb, Croatia
Outdoor & Sporting Goods Company