ad

Žneski košarkaški klub

RECENT FACEBOOK POSTS

facebook.com

DVIJE POBJEDE MINI BASKETAŠICA PODRAVAC 45 - 31 MLADOST(Ivanovec) VIROVITICA 7 - 38 PODRAVAC

Još jedno priznanje Na svečanoj Sjednici Općinskog vijeća općine Virje uručena je našoj vrijednoj predsjednici Nataši Sušanj zlatna plaketa za izniman doprinos u području kulture, tehničke kulture i sporta. ČESTITAMO!

KADETKINJAMA LAKŠI TRENING U KOPRIVNICI U17 Kadetska liga regije sjever KOPRIVNICA 37 - 67 PODRAVAC (12:13,4:23,13:23,8:8) LJESTVICA : 1 Podravac 7 14 2 Koprivnica 7 11 3 Radnik 6 10 4 Radost 6 10 5 Virovitica 7 9 6 Vindi 6 8 7 DHPG 7 7

PETI MARTINJSKI KUP OSVOJILE MAĐARICE REZULTATI PO GRUPAMA: GRUPA A: PODRAVAC - VINDI 30:26 VINDI - FOLKA BOROVJE 32:29 FOLKA BOROVJE - PODRAVAC 33:28 GRUPA B: VIROVITICA - BISTRA 21:7 BISTRA - ZAGREB 5:39 ZAGREB - VIROVITICA 14:23 GRUPA C: KANIZSA - KOPRIVNICA 56:25 KOPRIVNICA - ARX 27:37 ARX - KANIZSA 40:51 REZULTATI RAZIGRAVANJA ZA PLASMAN ZA 7.-9. MJESTO: KOPRIVNICA - VINDI 19:49 BISTRA - KOPRIVNICA 25:28 BISTRA - VINDI 10:33 ZA 4.-6. MJESTO: PODRAVAC - ZAGREB 26:52 ZAGREB - ARX 34:37 ARX - PODRAVAC 43:27 ZA 1.-3. MJESTO: FOLKA BOROVJE - VIROVITICA 39:17 VIROVITICA - KANIZSA 15:39 KANIZSA - FOLKA BOROVJE 41:31 POREDAK V. MARTINJSKOG KUPA 2017 1. DKK KANIZSA 2. ŽKK FOLKA BOROVJE 3. ŽKK VIROVITICA 4. ŽKK ARX 5. ŽKK ZAGREB 6. ŽKK PODRAVAC 7. ŽKK VINDI 8. ŽKK KOPRIVNICA 9. KK BISTRA Najbolja igračica turnira je Ana Szorad (DKK Kanizsa), a najbolji strijelac je Zara Dukić (ŽKK Vindi). U prvu petorku turnira su izabrane igračice: Kristina Zečević i Tara Kokolić (ŽKK Folka Borovje), Luca Bercsi i Sofia Trifan (DKK Kanizsa) i Nika Kozlinger (ŽKK Virovitica). HVALA SVIMA KOJI SU POMOGLI U ORGANIZACIJI TURNIRA.

RASPORED, SATNICA I PRAVILA 5. MARTINJSKOG TURNIRA (12.11.2017. – nedjelja) GRUPA A: GRUPA B: GRUPA C: ŽKK Podravac (Virje) ŽKK Virovitica DKK Kanizsa (Mađ.) ŽKK Folka-Borovje (Zg) ŽKK Zagreb ŽKK ARX (Crikvenica) ŽKK Vindi (Varaždin) ŽKK Bistra (Mo.)ŽKK Koprivnica SATNICA I RASPORED PO GRUPAMA: DVORANA A (velika): DVORANA B (Molve): 9:00 PODRAVAC – VINDI VIROVITICA – BISTRA 10:00 VINDI – FOLKA BISTRA - ZAGREB 11:00 FOLKA – PODRAVAC ZAGREB – VIROVITICA DVORANA C (mala): 9:00 KANIZSA - KOPRIVNICA 10:00 KOPRIVNICA – ARX 11:00 ARX – KANIZSA SATNICA I RASPORED ZA PLASMAN: DVORANA A: DVORANA B: DVORANA C: 12:00 A1 – B1 A2 – B2 A3 – B3 13:00 B1 – C1 B2 – C2 B3 – C3 14:00 C1 – A1 C2 – A2 C3 – A3 15:00 PODJELA PEHARA, PRIZNANJA, MEDALJA I NAGRADA NAJBOLJIM IGRAČICAMA Podravac i Bistra po plasmanu igraju u velikoj dvorani (Podravac), a Bistra u Molvama Pravila: -maksimalan broj igračica - 12 po ekipi -10 x 4 čiste igre (bez zaustavljanja sata za mjerenje vremena) -U svakoj četvrtini po jedna minuta odmora koja se mjeri (obavezno) -Između 1. i 2. te 3. i 4. četvrtine mjeri se jedna minuta, a poluvrijeme traje 2 minute (obavezno se mjeri) -Lopta veličine 6 -Linija slobodnih bacanja 0,5m bliže košu bez prijestupa! -Bez mjerenja 24 i 14 sekunda -Sude se 3, 5, 8 sekundi (obavezno) -zabranjena zonska igra (kažnjava se tehničkom pogreškom treneru) -u ostalim situacijama primjenjuju se FIBA-ina pravila ORGANIZATOR ŽKK PODRAVAC - VIRJE

Poraz nakon produžetka Naša seniorska ekipa je gostovala u Požegi i nakon neizvjesne borbe izgubila nakon produžetka. ŽKK Plamen Požega – ŽKK Podravac Gigant 75:69 (12:20, 18:16, 17:14, 18:15, 10:4) ŽKK Plamen Požega: Lovrić M. 12, Lovrić P. 14, Šegota -, Bašić 0, Pejkovska 0, Soldo K. 22, Hrmić 2, Pandža-Brnić 14, Halimić 11, Berger -, Devčić – ŽKK Podravac Gigant: Šimunić V. 7, Hrastić -, Šimunić P. 20, Ćurić 12, Mamić 16, Mihalić -, Brezak -, Bukovčan Da. 9, Bukovčan Di. 3, Kapitanić -, Triplat -, Šuster 2 Kao u svim dosadašnjim utakmicama, naše cure izvrsno kreću u utakmicu, te brzo stvaraju prednost od 10-tak poena. U drugoj četvrtini Plamen Požega zahvaljujući prvenstveno Kristini Soldo hvata priključak i u 16. minuti je rezultat 25:25. Do poluvremena sestre Bukovčan i Petra Šimunić vraćaju prednost na našu stranu. Drugo poluvrijeme prolazi u našem vodstvu, ali se nikako nismo uspjeli odvojiti na uvjerljiviju prednost. Pri rezultatu 58:58, radimo seriju od 7:0 (37. minuta) i vjerujemo da je utakmica dobivena, ali tako ne misle M. Lovrić i Pandža-Brnić, koje uvode utakmicu u produžetak. U produžetku su domaće bile mirnije ruke, te postižu prvu pobjedu ove sezone. Ne može se reći da se naše cure nisu borile i željele pobjedu. Ali to nije bilo dovoljno. Plamen Požega je imala više skokova (46/38), više asistencija (18/9), a najviše nas je koštao preveliki broj promašenih slobodnih bacanja (čak 12). Bilo je i objektivnih razloga koji su sigurno utjecali na našu igru (utakmica je kasnila sa početkom više od dva sata), ali okrećemo se novim utakmicama. Slijedeće kolo u Virje nam dolazi aktuelni prvak, ekipa Medveščaka, koja je željna dokazivanja zbog nedavnog poraza u ligi. Na nama je da se bez straha odupremo i pokažemo igru koja mora biti bolja od prikazane u Požegi. Izjava trenera Ivice Molnara nakon utakmice: Nažalost ne mogu komentirati utakmicu već sramotne događaje prije i poslije utakmice. Utakmica između Požege i Podravca je izdelegirana od strane HKS-a u 15,30 kako je domaćin ( V. Egelman) prijavio termin odigravanja premda je znao da je dvorana zauzeta od jutra tj. od 7 sati sve do 18 sati za Kup Hrvatske u boćanju osoba s invaliditetom. Naravno da mi dolazimo u Požegu 2 sata prije početka utakmice ne znajući za tako sramotno izigravanje nas i sudaca utakmice ( igračice Požege se pojavljuju u dvorani u 16,50 nadajući se da smo mi otišli kući kako su izjavile tj. da smo predali utakmicu ). U dogovoru s povjerenikom lige g. Kotaraninom ostajemo čekati da se dvorana osposobi za našu utakmicu koja je počela s dva i pol sata zakašnjenja. Nakon utakmice kada sam treneru Egelmanu u hodniku rekao da me je dobro izigrao on je počeo vikati na mene i prijetiti da će me tući i likvidirati te mi se unosio u lice. Najžalosnije od svega je činjenica da je Egelman pomoćni trener ženske seniorske reprezentacije Hrvatske te instruktor HKS-a za žensku košarku

U17 KADETKINJE REGIJE SJEVER JOŠ JEDNA POBJEDA KADETKINJA RADNIK(Križevci) 78 - 83 PODRAVAC (21:19,10:25,26:21,21:18) LJESTVICA 1 Podravac 6 12 2 Radnik 6 10 3 Koprivnica 6 10 4 Radost 6 10 5 Virovitica 7 9 6 Vindi 6 8 7 DHPG 7 7

U17 REGIJA SJEVER KADETKINJE PODRAVAC 64 – 37 VINDI (Varaždin) (11-6,18-8,15-12,20-11)

U15 OSVOJEN TURNIR U CRIKVENICI ARX (Crikvenica) 44 – 74 PODRAVAC PODRAVAC 76 -46 FSV (Rijeka) KONAČNI REDOSLJED 1.PODRAVAC - VIRJE 2.ARX - CRIKVENICA 3.FSV - RIJEKA

NAŠE SENIORKE BOLJE U PRODUŽETKU U nedjelju smo ugostili protivnice sa krajnjeg juga Hrvatske i uspjeli nakon produžetka zabilježiti četvrtu pobjedu ove sezone. ŽKK Podravac Gigant – ŽKK Ragusa 80:74 (27:12, 14:19, 9:18, 17:18, 13:7) ŽKK Podravac Gigant: Senjan 0, Šimunić V. 26, Hrastić 2, Šimunić P. 14, Ćurić 10, Mamić 14, Mihalić 0, Brezak 0, Bukovčan Da. 8, Bukovčan Di. 4, Triplat -, Šuster 2 ŽKK Ragusa: Marin 28, Stojanović 3, Zarač 3, Žanetić -, Haklička 8, Matijević 7, Erslan 0, Tomičić 0, Zovko 12, Kalajžić 13 Naše cure izvrsno počinju utakmicu i na isteku 6. minute imamo vodstvo 23:7. Do kraja četvrtine održavamo prednost, koju zadržavamo do poluvremena (41:31). U trećoj četvrtini smo imali veliki pad u igri. Poene su za nas postizale samo sestre Šimunić, a kod Raguse je proradio dalekometni šut gdje se posebno isticala Ina Marim. U završnu četvrtinu se ušlo sa minimalnom prednosti Gigantica i vidjelo se da će to biti neizvjesna borba do posljednje sekunde utakmice. Ekipe su se smjenjivale u vodstvu (4 promjene), ali se niti jedna nije odvojiti na više od 3 poena. Ragusa je imala i šut za pobjedu (Zovko), ali je promašila i ušlo se u produžetak. U tom produžetku su naše cure pokazale veliku smirenost i preciznost u slobodnim bacanjima usprkos umoru (11/12) i odnijele pobjedu nad Dubrovčankama. Kod Podravac Giganta je svakako prvo ime bila Valentina Šimunić. U pobjedi je sudjelovala sa 26 poena (šut iz igre 9/11), a ekipu je razigrala sa 5 asistencija i dodala još 3 ukradene lopte za izvrsnu valorizaciju 31. Pratile su ju Petra Šimunić sa 14 poena, Marijana Manić sa 14 poena i 6 skokova, te uvijek pouzdana Danijela Bukovčan sa 8 poena, 5 skokova i 5 asistencija. Gošće je predvodila Ina Marin sa 28 poena (7 trica). Ova pobjeda ostavlja Podravac Gigant u samom vrhu poretka prve ženske košarkaške lige sa četiri pobjede i samo jednim porazom, a to je uspjeh koji je malo tko mogao predvidjeti. Želimo da se tako nastavi i dalje, a prva slijedeća prigoda za to je gostovanje kod staroga poznanika iz vremena A2 lige – Plamen Požege.

POBJEDA MLAĐIH KADETKINJA U VIROVITICI VIROVITICA 61 - 71 PODRAVAC (16:16,10:24,20:14,15:17)

POBJEDA KADETKINJA U GOLI DHP&G 36 - 89 PODRAVAC (7:22,7:26,6:22,16:19)