Top Local Places

Bregenz Din Hizmetleri Ataşeliği

Senderstr. 10, Wolfurt, Austria
Religious Center

Description

ad

T.C. Bregenz Başkonsolosluğu Din Hizmetleri Ataşeliği

RECENT FACEBOOK POSTS

facebook.com

Vorarlberg ATİB Dernekleri Bayan Gençlik Buluşmalarımız başladı. Her ay bir derneğimizde gençlik buluşmalarımız Bregenz Görevlimiz Kudret Köroğlu rehberliğinde gerçekleştirilmekte. Bu hafta Atib Bezau ev sahipliğinde yapılan buluşmamızın konusu "Söz Ahlakı" idi. Sohbetin sonunda mini bir yarışma yapıldı ve katılımcılara ikramda bulunuldu. Ev sahipliğinden dolayı ATİB Bezau derneğimize ve Vorarlberg Atib bayan gençlik kollarımıza teşekkür ediyoruz.

facebook.com

Dornbirn Camimiz bugün Üniversiteden öğrencileri ağırladı. Öğrencilerimizin birçok farklı konuda sordukları sorulara cevap sunduk. Kendilerine Başkanlığımız yayınlarından Kuran-ı Kerim ve Almanca meal takdim ettik.

facebook.com

RANKWEİL COCUK MEZARLIĞINDA ANMA VE DUA PROĞRAMI 12.10.2017 Perşembe günü Rankweil cocuk mezarlığında anma ve dua proğramı düzenlendi. Müslümanları temsilen Atib Frastanz Din Görevlisi Osman KILIÇ ‘ın katıldığı proğramda kur’an-ı kerim okundu ve dua yapıldı. Dernek başkanı Ahmet YILMAZ ise okunan kur’an ve duanın Almanca çevirisini yaptı. T.C vatandaşları ile Avusturya vatandaşların bulunduğu proğramda hüzün ve gözyaşının ortak olması nedeniyle duygu dolu anlar yaşandı ve acılar paylaşıldı. Proğramın sonunda ailelere gül dağıtılmasıyla proğram sona erdi.

facebook.com

Bayanlara yönelik Gençlik Buluşmalarımız başlıyor. Bregenz Din Hizmetleri Ataşelik Görevlimiz Kudret Köroğlu rehberliğinde her ay Atib derneklerimizde Bayanlar Gençlik Buluşmamıza gençlerimizi davet ediyoruz.

facebook.com

Camiler ve Din Görevlileri haftamızda Camilerimizi imar eden dernek başkanlarımızla ve Camilerimizi ihya eden Din Gönüllülerimizle bir araya geldik. Rabbim birliğimizi ve beraberliğimizi daim etsin.

facebook.com

6 Ekim 2017 Atib Frastanz Derneğimizde yaz tatili nedeniyle ara verilen Cuma akşami Gençlik sohbetleri başladi. Atib Frastanz Din Görevlisi Osman KILIC tarafindan tertib edilen sohbette Atib Rankwail Din Görevlisi sabit KURT "İman ve İmanın İnsan Hayatı Üzerindeki Etkileri"konusunda bir sunum yapti. Sohbetin akabinde Atib Bludenz Din Görevlisi Ali DEMİR'in maharetiyle yapilan ciğ köfte ikram edildi.ikramin ardindan sohbete katilan ve emeği geçen gençlere teşekkür edildi.

facebook.com

Bregenz Din Hizmetleri Ataşelik Bölgemizde hizmetlerini sürdüren Atib derneklerimize bağlı Kuran Kurslarımız eğitim öğretime açılış programlarımızla başladı. Rabbim Muhterem Hocalarımıza hayırlı ve bereketli çalışmalar çocuklarımıza zihin açıklığı nasip etsin.

facebook.com

ATİB Vorarlberg gençlik buluşmalarımız başlıyor. Her ay bir derneğimizde Vorarlberg gençlerimiz bir araya geliyor. İlk buluşmamız Atib Nenzingte. Haydi gençler! Gençlik Buluşmamıza.

facebook.com

Şimdi Arakan'lı Kardeşlerimize destek zamanı. Atib Derneklerimiz yardımlarınızı Kardeşlerimize ulaştırmak üzere Sizleri bekliyor.

facebook.com

Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Genel Müdürlük görevini yıllarca başarıyla sürdürmüş Yalova Üniversitesi Rektörü Prof Dr Ali Erbaş Hocamız Diyanet İşleri Başkanımız olmuştur. Rabbim başarılar ihsan eyleye, hayırlı hizmetlere vesile eyleye.

facebook.com

Rabbim rahmet eylesin. Makamını ali mekanını cennet eylesin.

facebook.com

Görev sadece camide degil heryerde kutsal..Manevi rehberlik yapmak üzere Hastanede yatan vatandaşlarimizi ziyaret ettik.Rabbim tüm hastalara şifalar lutfeylesin..

facebook.com

Quiz

NEAR Bregenz Din Hizmetleri Ataşeliği