Top Local Places

Računalniške Storitve Andrej Ličar

Cesta OF 40, Cerkno, Slovenia
Computer Company

Description

ad

Podjetje za računalniški inženiring, servis in storitve na področju računalništva in informacijske tehnologije z več kot 10 let izkušnjami na področju IT. Podjetje za inženiring, servis in storitve na področju računalništva in informacijske tehnologije.

Smo računalniško podjetje z več kot 10 let izkušnjami na tem področju, ki lahko uspešno poskrbi za celotno vašo infrastrukturo.

Naše storitve obsegajo servisiranje računalnikov, strežnikov in ostale računalniške opreme (tudi v garanciji), postavljanje računalniških omrežij (žičnih ali brezžičnih), odkup in prodaja rabljene ali nove računalniške opreme.

Opremljamo pisarne z najsodobnejšo informacijsko tehonologijo (računalniki, strežniki, omrežje, telefoni, internet, ...).

Storitve opravimo večinoma kar pri vas, v pisarni. Manj zahtevne storitve uredimo takoj, za bolj zahtevne pa, po ogledu, naredimo načrt in se dogovorimo o načinu izvedbe. Opremo po potrebi odpeljemo, popravimo in pripeljemo nazaj.

Skrbimo za čisto okolje z zbiranjem in reciklažo odpadne elektronske opreme.

RECENT FACEBOOK POSTS

facebook.com

Za mano je spet izjemna izkušnja. V roke mi je prišel prenosnik, za katerega so rekli da dela počasi in se občasno malo greje. Izkazalo se je, da se računalnik kar precej pregreva, kar lepo kaže prvi graf. V dobri minuti, se je temperatura procesorja, pri 90% obremenitvi, povzpela na 87 °C. (Max je v tem primeru bil 100°C). Če bi ga dalj časa tako obremenjeval, bi se zaradi prevelike temperature ugasnil računalnik, da ne bi prišlo do poškodbe procesorja in ostalih komponent. Po temeljitem čiščenju in menjavi termične paste, temperatura procesorja v računalniku, pri 90% obremenitvi, zaradi učinkovitega hlajenja, v dobrih 13 minutah, ni več presegla 80°C. Da pa ne bi mislili, da so namizni računalniki imuni na te probleme - niso, le da se pri njih zaradi velikosti ventilatorja in količine praznega prostora to pokaže precej kasneje. Ko pa se, je ponavadi že prepozno, ko zaradi dolgotrajnega pregrevanja odpove matična plošča oz. del za napajanje procesorja. Če vas prenosnik greje v noge in ventilator piha toplo, ko delate na njem, je to znak za alarm in pregrevanje. Ponavadi je največji krivec prah, ki se nabere na lamelah ventilatorja in v režah za odvajanje toplote, kar povzroči pregrevanje. Svoje doda še slaba termična prevodnost stare paste med procesorjem in hladilnikom in nejevolja ter počasno delovanje je tu. Vse skupaj se pozna tudi na glasnosti ventilatorja. To velikokrat vodi v zmanjšano produktivnost in če računalnik uporabljate v podjetju, to pomeni tudi manjši dohodek zaradi ukvarjanja z nedelovanjem računalnika, namesto s poslom.

facebook.com

Ena za vse obsedence s telefonom ;)

facebook.com

[FAKE APP] Še ena izmed "saj ni res, pa je" cvetk... Tudi pri nalaganju aplikacij na telefone in tablice je potrebno (po)gledati, ali je aplikacija sploh legitimna; konkretno pogledati je potrebno izdajatelja in količino prenosov in spletno stran. Tokratni poskus je bil uporaba 16-bitnega znakovnega polja (UTF-16 ali UNICODE) za to, da so ponaredili ime WhatsApp messenger aplikacijo z čisto malo drugačnim imenom a vendar dosegli več kot 1 mio prenosov. Taka aplikacija potem lahko vzame vsaj vaše prijavne podatke, lahko pa ukrade še vse kaj drugega, kar imate nameščeno na telefonu, vključno s spletno banko in kontakti, lahko pa v ne tako skrajnem primeru tudi pošlje fake email z vašega email računa.

facebook.com

Da ne bo potem jok in na drevo, ko bo Furs zaplenil paketek, je potrebno najprej preveriti, ali je trgovina sploh kredibilna. Čeprav je to včasih zelo težko, sploh, ko se nekaj takega pojavi na internetu. Ko gre za spletno trgovino, ki ima zadaj napisano ime podjetja, davčno številko, naslov itd. potem se da podjetje tudi preveriti, ko pa so to le strani na facebooku, twitterju itd. in poslujejo "po povzetju" ali "denar vnaprej", je potrebno biti precej previden, ker gre v večini primerov za prevaro. #prevara #ponaredki #trgovina #facebook

facebook.com

Imate bitcoine? Online wallet? Poglejte si video zakaj to ni ravno najboljša ideja. Se vedno je najboljše denarnico imeti offline, shranjeno na dveh treh varnih mestih (USB ključki / zunanji disk + tiskano na papir za vsak primer)

facebook.com

[SPAM / HOAX / SMETENJE] Tudi sam sem bil nedavno žrtev tega sporočila, zato je prav, da posredujem naprej informacijo, da nič od tega NE DRŽI. Vse skupaj je neslana šala nekoga na internetu z malo več bujne domišljije. Se pravi, hekerja Fabrizia ni, niti nima psa. Edina stvar, ki se povzroča s širjenjem tega sporočila, je polnjenje uporabnikovega messengerja ali drugega sporočilnega kanala (email, sms) z smetmi.

facebook.com

Evo, ideja za kaj početi v slabem vremenu. To ali pa računalnik čistit.

facebook.com

[NASVET] En hiter nasvet, ki bo poskrbel, da se nobena datoteka ne bo več izgubila pri premikanju. Ko želim datoteko premakniti (move) iz enega imenika v drugega, jo ponavadi kar potegnem z miško iz enega v drugega ali pa uporabim kombinacijo izreži (cut) in prilepi (paste). Ko pa to želim narediti na zunanji disk ali USB ključek, je pametno, da poskrbim, da se original ne izgubi med prenosom. Namesto, da v tem primeru, premikam datoteko z potegom, raje najprej naredim kopiraj (copy) in jo šele nato prilepim (paste) v končni imenik in šele, ko je datoteka prenesena brez težav, jo brišem iz starega imenika. Za bolj občutljive datoteke, je ta način priporočen tudi znotraj istega pogona. Sicer to zahteva dvojno količino prostora, a tako sem 100% da se datoteka ne bo izgubila med prenosom. Pa še ena dobra stvar je pri tem načinu: kopiranje na zunanji disk, je precej hitrejše od premikanja. Ker računalnik izvorno datoteko samo bere, disku ni potrebno skakati iz enega konca na drugega, hkrati brati in brisati z diska, kar ne obremenjuje diska dvojno ampak samo enojno.

facebook.com

[POTENCIALNA IZGUBA DATOTEK] Če imaš na računalniku nameščen Windows 10 in bi želel na telefonu premakniti datoteke iz enega imenika na drugega, obstaja velika verjetnost, da se datoteka izgubi med prenosom. Nedavno je bila odkrita težava pri uporabi Windows Explorerja, za premik (move) datotek na Android telefonih, da datoteka izgine iz osnovnega imenika, na cilj pa ne pride. Zato je v tem primeru bolje datoteke skopirati na računalnik in jih potem skopirati nazaj v pravi imenik, šele potem brisati. Problem obstaja na vseh Android verzijah od 5-7, razen pri nekaterih posameznih telefonih.

facebook.com

[PAZLJIVO, NOV VIRUS] Če v Messenger dobite povezavo z videom, pazite, ker se v njem lahko skriva virus. Preko Facebook Messenger ja se je pričel širiti nov virus, ki lahko okuži tako Windows, Mac, kot Linux. V sporočilu, ki ga lahko dobite tudi od vaših prijateljev, je povezava do videa, ki se začne z http://bit.ly, sporočilo pa ima naslov Video. Klik na to povezavo vas preusmeri na stran, od kjer se potem prenese virus.

facebook.com

[PREVARA] Bi rad imel poceni skuter? Lahko je tudi stran vržen denar. Ta spletna trgovina s skuterji je lažna. Previdno pri nakupovanju na internetu.

facebook.com

#tbt ali še pomnite tovariši, kako smo to morali ves čas čistiti...

facebook.com

Quiz