ad

RECENT FACEBOOK POSTS

facebook.com

Današnje postrojavanje!!! ⛵️⛵️⛵️

Regata Sv Nikola 2017 Od četvrtka do nedjelje u Puli se održavala jedna od najvećih i najjačih regata u ovom dijelu Europe za klasu Optimist, Laser 4.7, Laser Radial i Laser Standard., koja je ove godine okupila preko 500 takmičara iz 18 nacija. Organizator regate je JK Vega. Za JK Horizont, uz pratnju trenera Luke Krivičića, u klasi Optimist natjecali su se Simon Starić, Loris Berljavac i Nika Fornažar, dok je u klasi Laser 4.7 jedrila Mare Milić. Sve klase su odjedrile 4 plova , a uvjetni na moru su bili ekstremni. Kiša, Snjeg, jaka tramontana i grbinada i vrlo niske temperature nisu spriječile mlade jedriličare da zajedre. U klasi Optimist koja je brojala rekordnih 412 jedriličara od predstavnika Jk Horizont najbolje se snašao Simon Starić koji je s najboljim ulascima u cilj kao 9., i 18., zauzeo ukupno 63. mjesto, te je u konkurenciji Hrvata završio kao odličan 8. Loris je nakon duže pauze zbog ozljede koljena ponovno zajedrio te je na ovoj regati ponovno hvatao mot. Regatu je završio kao 307. Za Niku, koja je nagrađena za najmlađu natjecateljicu na regati su ovo bili preteški uvjeti pa je regatu završila na 341. mjestu. U klasi Laser 4.7 Mare je u konkurenciji od 65 takmičara zauzela solidno 14. mjesto, a u konkurenciji Hrvata 8. U ukupnom poretku djevojaka osvojila je 2. mjesto. Čestitamo joj na uspjehu. Ovo je bila zadnja regata , u ovoj ,za nas vrlo uspješnoj natjecateljskoj godini. Slijedi pauza te novi treninzi kako bi u novu godinu ušli čim spremniji.

Regata Sveti Nikola! ⛵️⛵️❄️🌊🌧☀️

Mali podsjetnik na sutrašnji događaj!!! Svi ste pozvani i dobrodošli!!

Dragi Horizontovci, na žalost, odgađamo večerašnje predavanje zbog bolesti predavača. JK Horizont-Poreč

Dragi Horizontovci! Ove subote 18.11.2017. pozvani ste svi na druženje u klubu. Povod za druženje je zanimljivo predavanje koje će nam održati Đorđe Berc, entuzijast za teme podmorničarstva i austrougarskog kutlurnog nasljeđa, iz Pule. Ispričati će nam priču o životnom putu Georga Johannesa Rittera von Trappa i njegove obitelji koji je u tolikoj mjeri zanimljiv da je bio i inspiracija za film "Moje pjesme moji snovi" (1965.) Izlaganje počinje u 19 sati u prostorijama Kluba, uvala Peškera. Vidimo se! JK Horizont-Poreč

Od petka do nedjelje na regatnom polju ispred Opatije održavao se 44.Kup Opatije, kriterijske regate za klasu Laser 4.7. Na regati se natjecao 41 takmičar iz Švicarske i Hrvatske. JK Horizont predstavljala je Mare Milić koja je nakon pet plovova odjedrenih po tramontani i jugu zauzela 3. mjesto u konkurenciji djevojaka te 10. mjesto ukupno.

19. Kup Lošinja Od 3. do 5. 11. jedriličari JK Horizont Poreč nastupali su na prvoj kvalifikacijskoj regati za klasu Optimist u sezoni 2017/18. Organizator regate bio je JK Jugo iz Malog Lošinja a na regati je jedrilo 148 takmičara iz Italije, Slovenije, Slovačke,Mađarske,Bugarske, Poljske i Hrvatske, što ovu regatu čini jednom od najjačih regata na Jadranu. Uz pratnju trenera Luke Krivičića za JK Horizont jedrili su Nika Fornažar, Simon Starić, Oliver Bilić i Tim Faflja. Odjedreno je ukupno 5 plovova po slabome jugu, dok se zadnjeg dana nije jedrilo zbog prejakog juga. Nika Fornažar odlično je odjedrila regatu, te je sa vrlo konstantnim ulascima u cilj (10.,10.,8.,23.) pobijedila u konkurenciji djevojčica do 12. godina dok je u ukupnom poretku završila kao 20. odnosno kao 8. u konkurenciji Hrvata. Čestitamo joj na uspjehu!! Simon je regatu odjedrio nešto lošije te je na kraju zauzeo ukupno 80. mjesto, odnosno 36. u konkurenciji Hrvata. Oliver i Tim brzo uče i napreduju, pa je tako Oliver zauzeo 110. mjesto odnosno 52. u konkurenciji Hrvata, dok je Tim zauzeo 136. mjesto odnosno 68. u konkurenciji Hrvata.