ad

RECENT FACEBOOK POSTS

facebook.com

Tokrat smo na rednih četrtkovih vajah, skupaj s PGD Ljubljana - Vič pripravili vajo tehničnega reševanja in prve pomoči.

Danes smo se z mladino udeležili regijskega tekmovanja v orientaciji. Mladinke in pripravniki so osvojili 2. mesto ter se uvrstili na državno tekmovanje. Pionirke pa so končale na 4. mestu, po zelo tesnem razpletu.

Preteklo soboto smo bili spet aktivni z našo mladino. S šestimi ekipami smo sodelovali na orientacijskem tekmovanju, v organizaciji GZL. Vse ekipe so odlično opravile svoje delo in tako smo osvojili dve 1. mesti in sicer v kategoriji mladink ter pripravnikov in pa 2. mesto v kategoriji pionirk. Mladinci so končali na 5. mestu, pionirke na 13. in pa pionirji na 16. 3 ekipe so se uvrstile naprej na regijsko tekmovanje, ki bo čez dva tedna na Škofljici.

Danes ponoči ob 1:11 so nas zbudili pozivniki. Z GCGP ter 6 gasilci smo že po nekaj minutah izvozili na požar paviljona, ki je do prihoda že pogorel. Kolegi z Gasilske brigade pa so pogasili nekaj žarišč.

Danes popoldne smo z GCGP, GVM in 7 gasilci izvozili na požar nestanovanjske stavbe, kjer smo skupaj s kolegi z Barja in Gasilske brigade pogasili požar ter prekopali pogorišče.

Na rednih četrtkovih vajah, smo izvajali, postopke primarne triaže ob masovnih nesrečah, po sistemu SIEVE. Preizkusili smo postavitev zbirnega mesta, ter se usposobili za izvajanje nujnih ukrepov oskrbe poškodovanih.

Gasilci Ljubljana Rudnik, smo 12. 4. 2017 prevzeli 8 novih zaščitnih oblek Bristol Xflex. Celotna zasnova oblek je bila izdelana na podlagi usmeritev, za katere je značilno "light & fast".

Navdušeni smo nad našimi novimi zaščitnimi oblekami, v katerih bomo lahko še bolj varno opravljali naše naloge. :D

Včeraj smo imeli vajo gozdnega požara na Golovcu.

Včeraj popoldne smo s 5 gasilci in GCGP pomagali pri gašenju požara na Golovcu.

V četrtek smo preizkusili dve novi mulni črpalki. Zelo smo navdušeni nad zmogljivostjo. :)

Tehnično reševalna enota LJ-Rudnik je včeraj izvedla vajo reševanja ponesrečencev iz kanjona. Z pomočjo tirolske žičnice smo izvedli horizontalni in vertikalni pomik reševalca z nosili do ponesrečenca, ter oba z dvigom iz soteske varno transportirali na izhodiščno mesto.