Top Local Places

Allabo Al PLUS

Nehruova 51, Novi Beograd, Serbia
Medical & Health

Description

ad

Možete uraditi: bakteriološke, virusološke, parazitološke i mikološke analize iz oblasti mikrobiologije, kao i kompletne biohemijske i imunoloske analize. Biohemijska i mikrobiološka laboratorija Allabo Al PLUS pruža pacijentima široku paletu standardnih i specijalnih laboratorijskih analiza koje pokrivaju sve oblasti medicine.

Naši zaposleni svojim znanjem i iskustvom u radu pružaju kompletnu uslugu laboratorijskih analiza izradjenih na najsavremenijoj opremi u cilju prevencije, utvrđivanja i daljeg lečenja određenih oboljenja.

Pored brojnih analiza koje kod nas možete odraditi, laboratorija Allabo Al PLUS nudi vam svoje usluge kućne posete pacijentima na teritoriji Novog Beograda.

RECENT FACEBOOK POSTS

facebook.com

Allabo Al PLUS

facebook.com

1.Decembar – SVETSKI DAN BORBE PROTIV HIV-a Dana 1. Decembra obeležavamo Svetski dan borbe protiv HIV-a. Tog dana, u našim laboratorijama radićemo analizu antitela na HIV sa popustom od 50%, po ceni od 650 dinara. Svetski dan borbe protiv side je važan da podseti javnost da HIV nije nestao, da postoji potreba da se sakupe sredstva, podigne savest, pobede predrasude i poboljša obrazovanje. PREVENTIVA JE POLA ZDRAVLJA! DOĐITE DA SE TESTIRATE. Vaše ALLABO laboratorije

facebook.com

Timeline Photos

KAKO PRAVILNO UZETI UZORKE ZA MIKROBIOLOŠKU ANALIZU 1. BRIS GUŠE / GRLA Poželjno je da se bris guše uzima ujutru, pre jutarnje toalete. Ne treba uzimati bris ukoliko je pacijent pod antibiotskom terapijom i ako nije prošlo najmanje 4 dana od poslednje doze antibiotika. 2. ISPLJUVAK / SPUTUM Pre davanja uzorka ispljuvka pacijent treba da opere zube i dobro ispere usta vodom, da bi se uklonila fiziološka flora. Pacijent treba duboko da uzdahne, malo zadrži vazduh i zatim da se duboko i jako iskašlje da bi se dobio sekret iz donjih respiratornih puteva (najbolji je prvi jutarnji uzorak). 3. URIN ZA URINOKULTURU Pre davanja uzorka urina za urinokulturu potrebno je obaviti jutarnju toaletu (oprati spoljne genitalije vodom i sapunom), obrisati se. Pošto istekne nekoliko mililitara mokraće / urina, bez zaustavljanja mokrenja, zahvatiti srednji mlaz urina u čašicu za uzimanje uzorka. Čašu NIKADA ne puniti do vrha. 4. URIN ZA URINOKULTURU KOD BEBA Bebu raspoviti (najbolje posle spavanja), pokušati oprati je. NE PREPORUČUJE SE UPOTREBA KESICE! Pošto istekne nekoliko mililitara mokraće / urina, bez zaustavljanja mokrenja, zahvatiti srednji mlaz urina u čašicu za uzimanje uzorka. NAPOMENA: Svako stajanje urina na sobnoj temperaturi duže od jednog sata utiče na broj bakterija pa se dobijeni nalaz ne može adekvatno interpretirati!!! 5. GENITALNI BRISEVI KOD ŽENA Pacijentkinja ne bi trebala da ima seksualni odnos prethodnog dana i da nema tragova krvi u sekretu. 6. GENITALNI BRISEVI KOD MUŠKARACA Da bi uzeti uzorak bio adekvatan, potrebno je da pacijent ne urinira 2-3 sata pre uzimanja brisa. 7. EJAKULAT ZA SPERMOKULTURU Pre davanja ejakulata / sperme na analizu spermokultura, potrebno je da pacijent mokri. 8. UZORAK FECESA ZA KOPROKULTURU Potrebna je minimalna količina fecesa za bakteriološki pregled (oko 2g). Uzima se onaj deo stolice koji sadrži sluzav sloj ili tragove krvi. NAPOMENA: Jedna negativna koprokultura nije dovoljna da bi se mogao isključiti određeni patogen. Zato je preporučljivo pregledati najmanje tri uzorka stolice ako se sumnja na bakteriološku infekciju.

Timeline Photos
facebook.com

!!! AKCIJA AKCIJA AKCIJA !!! U našoj laboratoriji na Mirijevu, ALM, svakoga radnog dana od 7:00 do 16:30h možete uraditi sve analize na jednom mestu i uz trazene analize GRATIS dobijate nivo glukoze u krvi i određivanje lipidnog statusa. Iskoristite ponudu, Vaš ALLABO

facebook.com

U cilju sprečavanja nastanka hematoma i mogućih komplikacija nakon venskog vađenja krvi, od pacijenata se traži da se striktno pridržavaju dole navedenog uputstva: - ODMAH čvrsto pritisnite tupfer na mesto uboda i držite do prestanka krvarenja (minimum 5 minuta). Ukoliko ste na antikoagulantnoj terapiji ili pijete lekove koji produžavaju vreme koagulacije (Aspirin, Andol, Plavix) tupfer držite minimum 10 minuta. - Držite ruku ispruženu i NIKAKO je ne savijajte u laktu. - Ukoliko Vam deo odeće (rukav, manžetna...) vrše jak pritisak na deo gde je izvršen ubod, obavestite osoblje laboratorije da bi Vam pomogli da smanjite pritisak na mesto uboda. - Ruku iz koje je vađena krv ne izlažite većem opterećenju tokom dana (izbegavati teretanu, fizičke poslove, nošenje tereta...). - Po statistici, u laboratoriji najveći broj slučajeva nastanka hematoma i komplikacija nakon vađenja krvi nastaju zbog neadekvatnog zbrinjavanja mesta uboda od strane pacijenta ili "loših" vena. Nepridržavanje navedenih uputstava može prouzrokovati komplikacije za koje laboratorija ne mora snositi odgovornost.

facebook.com

Preporuka za pacijente koji su na oralnoj antikoagulantnoj terapiji Terapiju uzimati uveče (poželjno u isto vreme). Krv za analizu protrombinskog vremena (INR) vaditi u jutarnjim satima. Preporučuje se da interval između uzimanja leka i vađenja krvi za protrombinsko vreme (INR) bude 12h. Unos hrane sa povećanim sadržajem vitamina K i unos drugih lekova može da utiče na dobijeni rezultat. Namirnice sa visokim sadržajem vitamina K su: lisnato povrće, zelena salata, spanać, kelj, kupus, brokoli, jabuke, šargarepa, paradajz i dr.

facebook.com

Test opterećenja glukozom - OGTT Pre izvođenja testa pacijent ne sme da se izlaže intenzivnim fizičkim aktivnostima. Pacijent treba da bude na normalnoj ishrani u toku 3 dana pre izvođenja testa. Pacijent treba da prekine sa uzimanjem lekova kao što su kortikosteroidi i diuretici (u dogovoru sa lekarom) jer utiču na metabolizam glukoze. Test se izvodi ujutru, posle 10-12h noćnog gladovanja (dozvoljeno je uzimanje vode i nezaslađenog čaja). Za vreme testa pacijent treba da miruje, da ne puši, da ne jede i da ne pije. U laboratoriji pacijent dobije da popije 75g glukoze ili drugu količinu ako lekar drugačije prepiše; krv mu se vadi našte, zatim pacijent popije razmućenu glukozu i nakon 120 minuta se ponovo vadi krv. Kod trudnica krv se vadi našte, popije se glukoza, vađenje se ponavlja nakon 60 i 120 minuta. U slučaju da lekar preporuči drugačiji režim kontrolisanja glukoze, vađenje se može vršiti i na 30 minuta.

facebook.com

Timeline Photos

Priprema za davanje stolice (Okultno krvarenje, bez dijete) Preporučljivo je da 7 dana pre testa ne uzimate lekove koji mogu dovesti do krvarenja u digestivnom traktu (Aspirin, Ibuprofen, kortikosteroidi itd). Odložiti test kod dijareje (proliva), menstruacije, hematurije ili hemoroidnog krvarenja. Uzorak uzeti kašičicom koja je data u originalno zapakovanoj bočici. Količina stolice treba da je veličine zrna graška, nikako veća! Uzorak možete uzeti veče pre planiranog dolaska u laboratoriju, ali ga morate držati na hladnom.

Timeline Photos
facebook.com

Priprema pacijenta za određivanje gvožđa (Fe) u krvi Određivanje Fe u krvi se obavlja pre davanja terapijske doze Fe ili transfuzije, a posle gladovanja od 12 sati. Neposredno pre vađenja krvi treba izbegavati unošenje velikih količina hrane bogate gvožđem (crveno meso, riba, živina, pasulj, sušeno voće, žitarice, obogaćeni hleb, jetreni proizvodi, prerađevine od mesa, kobasice, brokoli, rotkva, ren, lubenica, dinja, cvekla, ribizla, borovnica, kupina). Prethodni stres, kao i nesanica utiču na nivo Fe u krvi. Pacijentima koji su na terapiji gvožđem krv se uzima: - mesec dana posle i.m. primene preparata Fe (injekcije) - 10 dana posle prestanka uzimanja oralnih preparata Fe (tablete, kapsule, sirup) - 3 dana nakon i.v. preparata Fe (infuzije) - 4 dana nakon transfuzije i tretmana sa radioaktivnim medikamentom - 2-3 dana pre vađenja krvi ne treba uzimati alkoholna pića kao ni sokove (cvekla, borovnica, kupina, ribizla), sokove obogaćene vitaminima, kupinovo vino kao ni multivitaminske preparate koji sadrže gvožđe.

facebook.com

Timeline Photos

Zdravlje je sinonim za sreću. Želimo da Vam pomognemo da sačuvate svoje zdravlje, jer za Vas i zbog Vas primenjujemo najnovija dostignuća u laboratorijskoj dijagnostici, zapošljavamo vrhunske stručnjake koji su Vam u svakom trenutku na raspolaganju i obezbeđujemo najsavremeniju laboratorijsku opremu za izdavanje preciznih i pouzdanih rezultata.

Timeline Photos
facebook.com

Zdrav čovek ima hiljadu želja, bolestan samo jednu.. da bude zdrav. Proverite svoje zdravlje na vreme! Tu smo zbog Vas! Vaš Allabo

facebook.com

Timeline Photos

TUMORSKI MARKERI Tumor markeri su supstance koje produkuju tumorske ćelije ili druge ćelije u organizmu kao odgovor na prisustvo karcinoma ili na izvesna benigna (nekancerozna) stanja. Određivanje tumor markera može da se koristi za skrining, diferencijalnu dijagnozu ili prognozu i praćenje kliničkog toka određenih tipova karcinoma. Skrining testovima moguće je detektovati karcinom u ranoj fazi, mnogo pre pojave bilo kojih simptoma. Da bi skrining test bio koristan potrebno je da tumor marker koji se određuje poseduje visoku specifičnost i osetljivost. Mada povišen nivo tumor markera može da ukaže na karcinom, ovaj podatak sam po sebi nije dovoljan za dijagnozu karcinoma. Iz ovih razloga, u svrhu dijagnoze karcinoma, određivanje tumor markera je korisna dopuna drugim dijagnostičkim postupcima (npr. biopsiji). Prevencija je pola zdravlja. :)

Timeline Photos
facebook.com

Quiz

NEAR Allabo Al PLUS