Top Local Places

Muzeum Nurkowania

Grzybowska 88, Warsaw, Poland
Non-profit organization

Description

ad

Muzeum Nurkowania w Warszawie otwarte 27.02.2006 roku. Muzeum Nurkowania przy ulicy Grzybowskiej 88 zaprasza w każdy wtorek od 11 do 18.

RECENT FACEBOOK POSTS

facebook.com

facebook.com

Zbliża się Święto Zmarłych. Nie zapominajmy o nich w nawale innych spraw. Taki oto pomnik postawiono kiedyś w Polsce dla płetwonurków, którzy opuścili nas za wcześnie.

facebook.com

facebook.com

W najbliższą sobotę, 4 listopada, i w niedzielę rano 5 listopada, w Gdyni, z inicjatywy nurków - ratowników z PWOPR i kierownictwa Muzeum Nurkowania odbędą się warsztaty szkoleniowe "best practice" z członkami jednej z najlepszych na świecie, społecznych organizacji ratownictwa wodnego - Royal National Lifeboat Institution (RNLI) z Poole, Anglia. Ambasada Brytyjska w Warszawie objęła te warsztaty swoim patronatem. Także specjalnie dla nas, znany polski artysta grafik Andrzej Tylkowski zaprojektował pocztówkę okolicznościową, która swoim przekazem będzie przypominać, że dzięki takim ludziom jak ratownicy wiele osób jest nadal wśród nas.

facebook.com

Nareszcie możemy oficjalnie poinformować. Od 2-27 listopada w pomieszczeniach wystawowych Muzeum Polskiej Techniki Wojskowej (Oddział Muzeum Wojska Polskiego) będzie dostępna wystawa o twórcach służb nurkowych MW 1919-19139. Serdecznie zapraszamy. Wystawa dofinansowana jest z programu MKiDN 'Niepodległa". Po listopadzie wystawa rusza w Polskę!.

facebook.com

Raz do roku angielskie Stowarzyszenie Miłośników Historii Nurkowania przyznaje nagrodę literacką im Dr A. Bachracha (amerykańskiego bibliofila i specjalisty od fizjologii nurkowania), za prace o tematyce historii nurkowania. Z dumą informujemy, że właśnie taką nagrodę otrzymały autorki książki o K. H. Klingercie - Karina Kowalska i Justyna Wasiak!!!!

facebook.com

Do szykowanej przez nas wystawy szukaliśmy materiałów wszędzie, gdzie się da. Dzięki kolegom z Muzeum Marynarki Wojennej mamy zdjęcie boi ratunkowej, którą zaprojektował w latach 30tych XX w. Polak, Lucjan Kłopotowski i przetestował na okręcie podwodnym ORP "Ryś'. Absolutnie unikalna sprawa. Boja co prawda po badaniach zniknęła w mrokach historii (zaplecze stoczni) , ale została wykonana według polskiego projektu i sprawdzona. Sprawdzian przeszła pomyślnie. Takie cuda się działy przed wojną.

facebook.com

Z dużą przyjemnością informujemy, że znaleźliśmy się w grupie organizacji, które z pierwszego naboru programu MKiDN "Niepodległa" otrzymają dotację na zorganizowanie wystawy. Wystawa którą przygotowujemy zatytułowana jest "Pierwsza kadrowa nurkowa" i pokaże niezwykłych ludzi którzy tworzyli służbę Marynarki Wojennej w latach 1919-1939. Pokażemy sylwetki: W. Żelechowskiego, S. Jacynicza, W. Lipkowskiego, I.Sieji, W.Tomasieiwcza, J.Granicznego, A.Iwaszkiewicza i D.Maleckiego (tego ostatniego nie mamy żadnego zdjęcia portretowego - może ktoś ma?). Kiedy i gdzie będzie wystawa poinformujemy za kilka dni. Będzie też katalog z wystawy.

facebook.com

Pierwsza po wakacjach "Środa z Historią Nurkowania" - 18 października.godz.19.00 - będzie o nurkach klasycznych MW II RP.

facebook.com

Na chwilę odchodzimy od tematów ściśle nurkowych i przypominamy, że jesteśmy współorganizatorem warsztatów ratownictwa wodnego z angielskimi ratownikami z RNLI, które odbędą się w Gdyni 4-5 listopada. Jest to przyjacielskie spotkanie w duchu pokazywania sobie "the best practice". Członkowie RNLI wyszkolą nas za darmo, tak jak przystało na organizację charytatywną. A Pani kustosz znika na tydzień, więc będzie przerwa w postach

facebook.com

Rok 1932, magazyn "Na szerokim Świecie". Dziewczyna w stroju nurka klasycznego. I po co ona weszła pod wodę - zdaniem redakcji? Ponoć po rybki. Dziękuję zaprzyjaźnionym antykwariuszom z Kosmosu za znalezienie takiego cudu.

facebook.com

Kolejny nabytek do muzeum to mały, zgrabny stoper do mierzenia czasu na dnie, "Bottom timer". Produkt lat 70-tych amerykańskiej firmy Princeton Tectonics".Użytkownik dostał go w prezencie za dobre sprawowanie wiele lat temu. Teraz użytkownik jest mocno siwy.

facebook.com

Quiz

NEAR Muzeum Nurkowania