ad

Zapraszamy wszystkich chętnych na zajęcia w nowym klubie szachowym na Tarchominie. Nauka gry w szachy i zabawa w jednym!

RECENT FACEBOOK POSTS

facebook.com

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych rodziców na spotkanie informacyjne w sprawie zajęć szachowych. Spotkanie odbędzie się dzisiaj tj. 26.09.2017r. o godzinie 19:00 w Sp 154 przy ul Leśnej Polanki.

Zapraszamy Serdecznie wszystkich graczy bez kategorii oraz z 5 kat na turniej organizowany przez UKS Sparta Białołęka!! http://chessarbiter.com/turnieje/2017/ti_3628/

Kolejny sukces białołęckich szachistów!!! Rozalia Seń drugą zawodniczką Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w szachach klasycznych. Rozalia zdobyła 5,5pkt na 7 rund, ten świetny wynik pozwolił na zdobycie II kat szachowej!!!!! Świetny występ w grupie do lat 18 zanotował Tymek Seń zajmując 5 miejsce. Klubowy "timon" jako jedyny urwał 0,5pkt liderowi turnieju. Wielkie gratulacje dla rodzeństwa!!!! Gratulujemy również innym zawodnikom z Białołęki, którzy wystąpili w WOM-ie, mamy nadzieję, że następne turnieje będą dla Nich tak udane jak występ rodziny Seni podczas WOM-u.

Ostatnimi czasy wiele działo się w naszym środowisku klubowym, a naszym priorytetem był udział w Drużynowych Mistrzostwach Mazowsza Juniorów, o których to chciałbym dzisiaj odpowiedzieć. Przez długi okres przygotowywaliśmy się razem do startu w tych prestiżowych zawodach. W minioną sobotę zebraliśmy się w charakterystycznych czerwonych koszulkach wcześnie rano w SP nr 321, gdzie odbywały się zawody. W zawodach wzięło udział 18 6-osobowych zespołów z niemalże każdego zakątka województwa. UKS reprezentowały dwa zespoły. Pierwszy zespół, któremu kapitanował trener Maciej Kowalec w składzie: 1. Tymoteusz Seń 2. Michał Adamowicz 3. Filip Grodecki 4. Piotr Sternik 5. Anita Daliga 6. Ewelina Regulska był rozstawiony jako 5. zespół na liście startowej, natomiast druga drużyna, pod wodzą trenera Januarego Jedynaka w składzie: 1. Dawid Kowalski 2. Wiktor Sewera 3. Kuba Kołodziejczyk 4. Paweł Adamek 5. Anna Nowak 6. Aniela Borucka 7. Rozalia Seń (rezerwa) 8. Maciek Czerwiński (rezerwa) został sklasyfikowany jako 17. na liście startowej. Zawody trwały cały weekend, każdy zespół rozegrał 7 meczy, a tempo partii wynosiło 60 minut dla zawodnika + 5 sek. za ruch. Już po pierwszej rundzie można było odczuć ducha walki Spartan, gdyż jedna z partii w meczu Sparty trwała ponad 2 godziny (!), co bardzo nadwyrężyło harmonogram turnieju. W międzyczasie odbyło się podsumowanie Otwartej Ligi Mazowieckiej, gdzie zawodnicy Sparty (Filip Grodecki i January Jedynak) odebrali medale za indywidualne wyniki. Turniej był nielada wyzwaniem ze względu na upał i długie wyczerpujące partie. W niedzielę późnym popołudniem kurz bitewny opadł. Rezultaty ? Pierwszy zespół UKS-u zajął 4. miejsce w klasyfikacji generalnej (!!!), natomiast drugi zespół obronił 17. numer startowy. Gratulacje ! W klasyfikacji indywidualnej Filip Grodecki zdobył brązowy medal na III szachownicy, natomiast V szachownica została ,,skasowana,, przez nasze reprezentantki - Anita Daliga zdobyła złoty medal, a Anna Nowak srebrny - brawo ! Warto dodać, że Rozalia Seń, która rozegrała tylko 3 partie jako zawodniczka rezerwowa wygrała wszystkie partie ! Nasi szachiści poprawili też swoje kategorie szachowe. Ewelina Regulska wypełniła normę na III kategorię PZSzach, a Aniela Borucka, dla której był to debiut w tak dużych zawodach zdobyła normę na IV kategorię szachową PZSzach - brawo dziewczyny ! Mimo teoretycznie pechowego 4-go miejsca jesteśmy bardzo zadowoleni z wyniku zawodów, sukcesów indywidualnych i zdobytego cennego doświadczenia. Bardzo dziękuję Zawodnikom za walkę, Rodzicom, którzy byli cały czas i wspierali nie tylko swoje pociechy, ale też organizację całego wyjazdu, bez ich wsparcia nie wyszło by to tak dobrze. Zapraszam do obejrzenia fotorelacji z zawodów. :)

Fotorelacja z DMMJ 2017 r.

Nasi Spartanie i dumni trenerzy.

Witamy po dłuższej przerwie :) Ostatnimi czasy zawodnicy PKS Mat Białołęka, robią takie świetne wyniki, że nie nadążamy z publikacją na stronie za co bardzo przepraszamy. Cieszy nas fakt, że juniorzy PKS-u pokazują się na różnorakich turniejach i zajmują miejsca na podium. Miejmy nadzieję, że będzie to dobre przygotowanie do ligi :) W ostatni weekend również zaliczyli rewelacyjny występ. Zaledwie 5-letni Bazylii Seń (brat Tymka), zdobył aż 4 pkt w turnieju na Targówku do lat 11 i zajął 1 miejsce w swojej kategorii wiekowej. W tym samym turnieju, tylko w kategorii starszej po walecznej grze 3 miejsce zajął wracający do regularnej gry Piotrek Sternik. Drugie miejsce w turnieju w Ciechanowie zdobył Filip Grodecki, który mimo małej wpadki w 2 rundzie wygrał wszystko, lecz niestety przegrał złoto punktacją pomocniczą. Warto wspomnieć jeszcze o Pawle Adamku, który również ostatnimi czasy sporo gra i zajmuje miejsca na podium. Gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów!!!!!!