Andersa 22, Tychy, Poland
Non-Profit Organization

Description

ad

Oficjalny fanpage Kobiecego Klubu Sportowego Polonia Tychy! Kobiecy Klub Sportowy Polonia Tychy to stowarzyszenie sportowe, w którym priorytetowym sportem jest piłka nożna. Nasz klub postanowił stworzyć miejsce, w którym dziewczyny mogą realizować się sportowo, ale również społecznościowo oraz kulturowo. Dzieje się tak, ponieważ piłka nożna to przede wszystkim wychowanie według ducha fair play, nauka samodyscypliny oraz życia w społeczności. Drużyna piłkarska jest jak rodzina, a przyjaźnie zawierane na boisku często są przyjaźniami na całe życie. Nasz klub skierowany jest w stronę dziewczyn i tylko dziewczyn! Nie bierzemy pod uwagę organizowania zajęć dla chłopców, co w wielu przypadkach zniechęcało dziewczyny do trenowania piłki nożnej. Kobiecy Klub Sportowy to coś, czego jeszcze w Tychach nie było!

Dlaczego Polonia?

Nazwa "Polonia Tychy" nawiązuje do powstawania wielkiej piłki w Tychach. Wielkiej piłki, która przyciągała na trybuny Wielką rzeszę tyszan, rozkochując ich w tej dyscyplinie sportu. My jako Polonia mamy nadzieję, że nawiążemy do czasów, gdzie wielkie emocje, niezapomniane bramki i wybuchy spontanicznej radości jednoczyły Naszych mieszkańców w kibicowskim duchu "fair play", a kobieca piłka nożna na stałe zadomowi się w sercach wielu pasjonatów futbolu.

Prowadząc Naszą drużynę nie mogłem nie zauważyć, że ambicja i determinacja z jaką dziewczyny poznają tajniki sztuki piłkarskiej jest imponująca i daje nadzieję na stały rozwój Naszych zawodniczek, który może zaowocować w przyszłości awansem do wyższych klas rozrywkowych, a nawet powołaniami do Reprezentacji Polski.

Czujemy że tworzymy coś nowego, coś dla Nas tyszan, coś co skierowane jest nie tylko do jednej z płci, a widok trybun zapełniających się w proporcjach 50/50 jest obrazkiem, który nie jest marzeniem, ale realną wizją przyszłości!!. Serdecznie zachęcam do wspierania nas przede wszystkim swoją obecnością i zainteresowaniem!

Od lipca 2012 roku w naszym klubie powstała sekcja piłki nożnej dziecięcej.

RECENT FACEBOOK POSTS

facebook.com

Ogierman z powołaniem do kadry Polski | Kobiecy Klub Sportowy Polonia Tychy

Oliwia, gratulujemy i trzymamy za ciebie kciuki! 🔥✊🇵🇱

Timeline Photos

Wszystkim naszym kibicom, zawodniczkom oraz przyjaciołom życzymy trójkolorowych świąt wielkanocnych!

W dniu dzisiejszym zakończyły się konsultacje kadry śląska u13 oraz u16 w Będzinie . 7 naszych zawodniczek miało okazje trenować pod okiem trenerów kadry wspólnie z najlepszymi piłkarkami ze śląska. Kolejne bezcenne doświadczenie dla naszych piłkarek. Brawo !

Gol Nowak daje zwycięstwo Polsce! [PODSUMOWANIE UEFA DEVELOPMENT] | Kobiecy Klub Sportowy Polonia Tychy

Wspaniały dzień dla naszego klubu! :D 🔥⚽

Łączy Nas Piłka Kobieca

W ostatnim meczu turnieju UEFA Development U-16 Wiktoria Nowak oraz Dorota Hałetek wystąpiły w wygranym meczu przeciwko Słowacji od pierwszej minuty ! Dodatkowo na początku drugiej połowy Wiktoria Nowak strzeliła zwycięskiego gola dla Reprezentacji Polski ! 💪⚽️ Gratulujemy !!

Jesteśmy w Łodzi na meczu Reprezentacji ze Słowacja. Dorota i Wiktoria w pierwszej 11stce! Do boju Polsko!

Dzisiaj na treningu gościliśmy Tracy Monteiro - Trenerkę FC Porto, która ma za sobą występy w 1 lidze portugalskiej. Tracy będzie pracować z nami cały tydzień. Bezcenne doświadczenie dla naszych zawodniczek:)

Znowu z perfekcyjnym finiszem: Polonia GKS – LKS II Goczałkowice 1-0 [RELACJA] | Kobiecy Klub Sportowy Polonia Tychy

Polonia po raz kolejny pokazuje siłę w końcówkach 💪🏻💪🏻

Grand Chili Studio

Miłym akcentem kończymy dzisiejszy dzień. Wiktoria Nowak zadebiutowała w kadrze Polski.Wiktoria weszła na boisko w drugiej połowie spotkania w przegranym z Norweżkami 0:1 meczu turnieju UEFA Development. Na zdjęciu z Dorota Halatek oraz Oliwia Cichy. Ostatni mecz turnieju we wtorek o godz.11 Biało-Czerwone podejmują Słowację.

TAK!!! W ostatniej akcji meczu gola na wagę zwycięstwa zdobywa Edyta Mazur! Swoje premierowe trafienie zdobyła po asyście Doroty Morkisz, która moment wcześniej zadebiutowała w trojkolorowych barwach 💪💪

Do przerwy remis przy Andersa. Czekamy na drugą część meczu z nadzieją na więcej akcji bramkowych. -- -- HT: Polonia GKS - LKS II 0-0