Top Local Places

Gimnazjum nr 2 w Toruniu

ul. Pająkowskiego 44/52, Torun, Poland
School

Description

ad

Stroną  Gimnazjum nr 2 im. gen. Elżbiety Zawackiej w Toruniu na facebooku opiekują się p. Ewa Lewandowska i p. Monika Pituła. Zajrzyj też na www.gim2torun. Początek istnienia Gimnazjum nr 2 w Toruniu przypada na rok 1999, kiedy to wprowadzone zostały zmiany w systemie szkolnictwa, polegające na skróceniu edukacji na szczeblu szkoły podstawowej z ośmiu do sześciu, a na etapie szkoły średniej z czterech do trzech lat. W ten sposób powstały  gimnazja,   czyli  placówki,  w których młodzież w bardzo szczególnym wieku dojrzewania została otoczona specjalną opieką. Stworzono nowe programy wychowawcze i programy nauczania dostosowane do specyfiki grupy wiekowej.

Gimnazjum nr 2 na początku funkcjonowało w jednym budynku z SP 2. W roku 2000, w oparciu o decyzję władz miasta o rozbudowie i modernizacji budynku, rozpoczęto prace budowlane. Zmodernizowany obiekt oddano do użytku w roku 2003 i od tamtego czasu gimnazjum jest zlokalizowane w autonomicznej części budynku z oddzielnym wejściem. Na zdjęciach widać Gimnazjum nr 2 - szkołę, która jest nie tylko nowoczesna  i przestronna, ale także przyjazna i bezpieczna.

RECENT FACEBOOK POSTS

facebook.com

Timeline Photos

Drodzy Uczniowie! Drodzy Rodzice! Tradycją szkolną jest, że na koniec szkolnego roku chcecie nam - nauczycielom podziękować trochę inaczej niż swoim uśmiechem i ciężka pracą :-) Podziękowanie to przybiera często formę symbolicznego "kwiatka". Chcielibyśmy Was prosić, aby w tym roku "kwiatek" miał trochę inna formę - bardziej... smakowitą! Nie chodzi jednak o nas - nauczycieli, ale o zwierzęta, którym chcielibyśmy z Waszą pomocą napełnić miski. Prosimy Was zatem, abyście zakończyli rok szkolny, przynosząc do szkoły - zamiast kwiatów - karmę dla psów i kotów, którą przekażemy toruńskiemu schronisku i fundacji KOT. Z góry dziękujemy - w imieniu zwierzaków!

Timeline Photos
facebook.com

Timeline Photos

Z ogromną przykrością informujemy, że po prawie dwuletnim zmaganiu się z chorobą nowotworową, zmarła Marta Szklarska. Marta nie była dla nas anonimową osobą – to nasza absolwentka, dobra dusza, wieczna wolontariuszka. Jej bezgraniczne zaangażowanie w pomoc innym było wyjątkowe. Dziś wyruszymy z nią w ostatnią podróż…….

Timeline Photos
facebook.com

Timeline Photos

SZKOLNA NOC BIOLOGICZNO - FIZYCZNA Po raz pierwszy w naszej szkole odbyła się edukacyjna noc biologiczno – fizyczna, której inicjatorami byli uczniowie ze Szkolnego Koła Biologicznego. Uczniowie wykazali się niezwykłą kreatywnością, wspólnie wybrali interesujące ich tematy, opracowali je i przygotowali prezentacje, wzbogacone filmami, muzyką i ciekawymi zdjęciami. Do współpracy zaprosili Panią Orzłowską – nauczyciela fizyki i matematyki. Dodatkowo dziewczyny z klasy 3b : Kasia Grefkowicz i Natalia Kwiatkowska opracowały fizyczną grę terenową oraz planszówkę. Do nocki grupa przygotowywała się cały semestr. Na zajęciach wyszukiwaliśmy ciekawostek i szlifowaliśmy wystąpienia. Uczniowie zadbali nawet o oprawę graficzną sali, przygotowali rozpisany plan wykładów i warsztatów oraz uświetnili salę napisem świadczącym o tematyce nocy. Każde wystąpienie było wyjątkowe, ponieważ poruszało tematy, o których większość nie miała pojęcia. Oczywiście nie odbyło się bez rozgrywek sportowych w siatkówkę i ringo z udziałem nauczycieli. Jako nauczyciel biologii chciałabym podziękować uczniom za współpracę, za rozbudzanie mojej kreatywności i ogromną dawkę humoru. Jestem z Was DUMNA! Liczę na kontynuację zajęć w przyszłym roku szkolnym. Dziękuję Ewa Lewandowska A oto harmonogram nocy: Horror w świecie roślin (Ewa Lewandowska) Oszukać mózg - złudzenia optyczne (Zuzia Witkowska) Dlaczego ludzka twarz zdradza emocje (Kasia Grefkowicz) Z uchem na grzbiecie - modyfikacje genetyczne (Natalia Niedbała) FIZYKA PLANSZOWA / Było sobie życie – PLANSZÓWKA Piękno w brzydocie robala (Kornel Kowalski) Potwory morskie czyli co siedzi w głębinach (Michal Poczwardowski) Obcy - przyjaciel czy zabójca? (Mateusz Lipiński, Michał Romanowski) Malwersacje wróżki zębuszki - czyli co wiemy o zębach i zębiakach (Wiktoria Dzioba) FIZYKA TERENOWA Ptasi móżdżek czyli jak to rzeczywiście jest z tymi ptakami (Zuza Margol) Głową w dół - akrobaci w świecie zwierząt (Natalia Kwiatkowska) Warsztaty: Co w kiwi siedzi - izolacja DNA (Wiktoria Dzioba, Kornel Kowalski) Flaki nie tylko na talerzu - anatomia człowieka (Monika Stawicka, Natalia Niedbała)

Timeline Photos
facebook.com

Timeline Photos

Kolejny sukces naszych uczniów! W piątek 10.06.2016 r. odbył się IX Międzygimnazjalny Konkurs Historyczny „Udział Polek w II Wojnie Światowej”. Celem konkursu jest kultywowanie postaw patriotycznych wśród młodzieży, pogłębianie wiedzy historycznej, zachęcanie uczniów do zainteresowania się czasami ostatniej wojny światowej, a szczególnie udziałem kobiet w tym konflikcie. Ideę konkursu zainicjowała oraz objęła honorowym patronatem pierwszą edycję żyjąca jeszcze wówczas Pani Profesor Elżbieta Zawacka. Temat przewodni tegorocznej edycji to: „Torunianki w konspiracji pomorskiej”. Gościem honorowym była Pani Anna Rojewska z Fundacji Generał Elżbiety Zawackiej, która jak co roku w niekonwencjonalny sposób przeprowadziła ciekawą i poruszającą „żywą lekcję historii”. Z naszej szkoły w konkursie wzięli uczniowie, których przygotowała pani Alicja Brożek. Starania okazały się owocne, ponieważ nasi uczniowie zajęli I miejsce!!! Na podium stanęli: Mateusz Lipiński i Michał Poczwardowski z klasy 2a. Gratulujemy!

Timeline Photos
facebook.com

Timeline Photos

Wycieczka do Zakopanego Wszyscy czekamy na zasłużone wakacje....a tymczasem wspominamy niezwykłe chwile, które spędziliśmy na wycieczce. W maju jak co roku chętni uczniowie naszego gimnazjum wybrali się na wyprawę do Zakopanego. Udział w wycieczce pozwolił na przybliżenie dziejów historycznych południowych regionów Polski oraz poznanie walorów przyrodniczych i krajoznawczych polskich Tatr. Uczniowie poznali między innymi zwyczaje i kulturę górali. Dużą atrakcją okazały się wspólne wędrówki po górskich szlakach jako forma wypoczynku łączącego walory poznawcze z poprawianiem kondycji fizycznej. Była to doskonała okazja na rozmowy, integrację i uwrażliwienie. Pod opieką p. Żółkiewskiej i p. Mikołajczak uczniowie zwiedzili również Częstochowę, magiczny Kraków oraz kopalnię soli w Wieliczce.

Timeline Photos
facebook.com

NOC BIBLIOTEK 2016

NOC BIBLIOTEK 2016
facebook.com

Timeline Photos

Noc Bibliotek 2016 - część III Ogromnym zainteresowaniem cieszył się konkurs Zgadnij, kim jestem? Przebrani uczestnicy imprezy, wyłonieni zarówno spośród gości jak i gimnazjalistów, prezentowali swoje przebranie i udzielali krótkich wskazówek, czyj to strój. Publiczność zgadywała, z jaką postacią literacką bądź filmową, mamy do czynienia. Zarówno uczestnik konkursu, jak i zgadujący, otrzymywali wartościowe nagrody. Jednym z ważniejszych wydarzeń Nocy bibliotek było zainaugurowanie nowej szkolnej tradycji. Na skwerku zieleni, przy wejściu do szkoły, rozpoczęto tworzenie alei Pożeraczy książek, czyli alei drzewek zasadzonych przez najlepszych czytelników wyłonionych spośród uczniów gimnazjum. W tym roku wierzbę japońską zasadziła Natalia Żuchowska z 3b. Specjalnie na ten wieczór również Koło Teatralne przygotowało przedstawienie. Były to Walory Marysi, które rozbawiały publiczność, zarówno tę młodszą jak i starszą. Każdy uczestnik szkolnej Nocy bibliotek mógł też przy stoisku Jak z bajki oddać się w ręce naszych gimnazjalistek i zafundować sobie artystyczny makijaż twarzy. Na głodnych i spragnionych czekała Literacka kawiarenka. Tu panie chętnie częstowały kawą, herbatą, wodą mineralną, cukierkami, ciastkami i ciastami specjalnie upieczonymi na tę uroczystość przez rodziców gimnazjalistów. We wszystkich pomieszczenia przygotowanych na ten wieczór na uczestników czekały nagrody i słodkie upominki, natomiast klown, który przechadzał się korytarzami szkoły wręczał najmłodszym, tak bardzo lubiane przez wszystkich, balony. Noc bibliotek w naszej szkole zakończyła się pokrojeniem oraz skosztowaniem smakowitego tortu, który był oczywiście w kształcie książki z napisem Noc bibliotek Gimnazjum nr 2. W naszej Nocy bibliotek uczestniczyło wielu mieszkańców dzielnicy. Szczególnie miło zaskoczyła nas wizyta rodzin z małymi dziećmi, choć jesteśmy szkołą, do której uczęszczają tylko nastolatkowie. Przygotowanie imprezy było możliwe za sprawą dużego zaangażowania uczniów, nauczycieli, pracowników obsługi, ale także dzięki wsparciu sponsorów: • Firmy Capo • Firmy SOTOR • Hurtowni artykułów biurowych Partner XXI Kleks • Księgarni Atlas • Toruńskich Zakładów Graficznym Zapolex

Timeline Photos
facebook.com

Timeline Photos

Noc Bibliotek 2016 - część II Tymczasem w szkolnych salonach zabawa koncentrowała się wokół salonu literackiego, w którym zaproszeni goście i nauczyciele czytali uczniom fragmenty książek, czy też, jak pan Kazimierz Wach ze Światowego Związku Żołnierzy AK, fascynująco opowiadali o książkach swojej młodości. Wśród osób, które zechciały dzielić z nami przeżycie kontaktu z lekturą byli: p. Aleksandra Ciekot z TVP3, p. Joanna Jaroszyńska ze Stowarzyszenie Rowerowy Toruń, p. Paweł Kowalski aktor Teatru W. Horzycy , p. Zofia Świtajska z Fundacja Generał Elżbiety Zawackiej oraz p. Sylwia Żulewska z Polska Akcja Humanitarna (PAH) Biuro w Toruniu i Fundacja Emic, którym jeszcze raz serdecznie dziękujemy, że czytać nam z nimi było wolno. Dla najmłodszych gości Nocy bibliotek przygotowane zostały specjalne pomieszczenia, między innymi Baśniobór, w którym dzieci mogły poczytać lub posłuchać znanych baśni, pomalować kolorowankę bajkowej postaci, rozwiązać zagadki kury znoszącej złote jajka, czy zagrać w klasy. Na dzieci czekały również Komnaty Braci Grimm, w których starsi i młodsi mogli przymierzyć się do Piernikowej Chatki lub pod bacznym okiem Złej Królowej odgadywać baśniowe zagadki. Królowa okazała się zresztą niechętna jedynie biednej Śnieżce, pozostałych z uśmiechem zachęcała do poszukiwań baśni w magicznej skrzyni i nagradzała ich niczym niezatrutymi słodkościami. Do dzieci należała też kolejna baśniowa sala Postacie jak malowane, gdzie plastyczne talenty młodych gości pozwoliły zamienić kartonowe schematy w kolorowych bohaterów znanych bajek, tym ciekawszych, że można było sobie potem w nich zrobić zdjęcie. Dzieci pracowały z wielkim zapałem i w pocie czoła nad Peppą, rybką MiniMini i Minionkami, toteż oferowane przez nasze bajecznie przebrane uczennice malowanie dziecięcych buziek, stanowiło jedynie dopełnienie kolorów, które po ciężkiej pracy zdobiły ubranka dzieci. Z makijażem czy bez, wszyscy chętnie odwiedzali komnatę W starym kinie Anielskiej Ewy, gdzie można było przypomnieć sobie dzieciństwa czar, oglądając bajki na starym, acz wciąż sprawnym projektorze. Wiele atrakcji czekało na uczestników Nocy także w szkolnej bibliotece Quizomanii, która w ten wyjątkowy wieczór stała się miejscem literackich zabaw i konkursów, stanowiących literackie wyzwanie nie tylko dla dzieci, ale i dla niektórych dorosłych. Największą popularnością cieszyły się pytania ukryte w balonach oraz szarady literackie przygotowane przez wróżkę – Matkę Chrzestną Kopciuszka – Marię oraz Japonkę Bożenę. Dla amatorów książki mówionej oraz mocnych wrażeń został stworzony pokój Audiostrachów. To tu w ciemnym pomieszczeniu, pełnym strasznych rekwizytów, sztucznych pająków, węży i manekinów można było posłuchać opowieści z dreszczykiem. Dla miłośników e-booków i źródeł cyfrowych otwarta była Biblioteka wirtualna. Niezależnie od wieku, każdy mógł znaleźć tu coś dla siebie. Ci, którzy jeszcze nie serfują po necie, tworzyli komputerowy obraz postaci ze swojej ulubionej bajeczki. Dla fanów X muzy została przygotowana Filmoteka. Tu można było zobaczyć fragmenty wybranych ekranizacji literatury, a punktualnie o 1930 rozpoczął się seans Magicznego drzewa Andrzeja Maleszki. Emisja filmu była możliwa dzięki uzyskaniu zgody organizatorów ogólnopolskiej Nocy bibliotek. Tego dnia w szkole gościliśmy także studentki Sztuk Pięknych na UMK. Panie przygotowały Literownię, czyli zakład introligatorski, gdzie każdy mógł własnoręcznie zszyć książkę i przygotować jej oprawę.

Timeline Photos
facebook.com

Timeline Photos

Noc Bibliotek 2016 - część I 4 czerwca nasza szkoła wyglądała inaczej niż zwykle... Na ten jeden niezwykły dzień w roku, nasza szacowna placówka zmieniła się w krainę z baśni rodem, zaludnioną przez niezwykłe postacie ze świata literatury i filmu. Wszystko to za sprawą odbywającej się w naszej szkole Nocy bibliotek, w tym roku organizowanej pod hasłem WOLNO CZYTAĆ. Atrakcji było tak wiele, że z całą pewnością nikt, mimo późnej pory, nie spał miedzy regałami;) Zabawę rozpoczął barwny korowód postaci literackich, prowadzony przez znajomo wyglądającą Sowę i równie familiarnego Czarodzieja. Za nimi podążali dziarskim krokiem miedzy innymi Kot w Butach, Bałwan Olaf z Elzą, Pipi, Śnieżka, Zbyszko z Bogdańca, Harry Potter, Hermiona, a nawet Pocahontas. Po owej krótkiej rozgrzewce, postacie literackie rozpoczęły energetyczne tańce na szkolnym boisku, prowadzone przez wspaniałych tancerzy z Grupy Bez Nazwy. Ci, którym kondycji brakło, udali się do wnętrz szkolnego pałacu, by oddać się licznym stacjonarnym rozrywkom, część zaś pozostała na boisku, by rozegrać emocjonującą wersję Tolkienowskiej Bitwy Pięciu Armii, tyle że tym razem w ... ringo! Zwyciężyły Elfy z 1a, na wyraźny rozkaz wychowującej ich na co dzień królowej Anny. Następnie na boisko wyszła GRUPA ZET z Młodzieżowego Domu Kultury, która zatańczyła ogniste tango. Taniec wywarł na publiczności niesamowite wrażenie, głównie za sprawą wirujących tancerzy ubranych w czarno-czerwone stroje. Warto wspomnieć, że GRUPA ZET skupia młodzież niepełnosprawną, a jej głównym organizatorem i nauczycielem jest p. Maciej Pasternak.

Timeline Photos
facebook.com

Czytali nocą na potęgę. Królował Harry Potter

http://bydgoszcz.tvp.pl/25659077/czytali-noca-na-potege-krolowal-harry-potter

facebook.com

Timeline Photos

To była niezwykła noc…….NOC BIBLIOTEK! Kochani uczniowie, pracownicy naszego gimnazjum i sympatycy! Wielkie dzięki za waszą obecność, chęci do działania, za każde zaangażowanie, pozytywne nastawienie i inwencję twórczą. Jesteście niesamowici!!! A przede wszystkim dziękujemy, że tworzycie z nami Wielką WSPÓLNOTĘ Szkolną. Dobrze, że jesteście i dajecie nam podstawy do działania. Życzymy sobie więcej tak udanych przedsięwzięć…oczywiście z Wami i wszystkimi, którzy z różnych względów tym razem się nie zaangażowali. Szczegółowa fotorelacja niebawem :D

Timeline Photos
facebook.com

Timeline Photos

To będzie niezwykła noc…… Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów, absolwentów, naszych sympatyków, lokalną społeczność tę starszą i młodszą na niezwykłe wydarzenie. To będzie bardzo barwna noc, pełna niecodziennych atrakcji. Noc Bibliotek 2016 to akcja, która ma zachęcić Polaków przede wszystkim do czytania. Hasło tegorocznej Nocy Bibliotek brzmi "Wolno czytać!". - Wolno, bo czytanie powinno być naszym wyborem. Nas, wolnych ludzi, którzy czytają, co chcą, co lubią, co im się podoba, co ich porusza, co im się przyda, co ich wzbogaca. Wolno, bo dobra literatura uświadamia nam naszą wolność jako ludzi i nasze prawo wyboru sposobu życia, wartości i obecności w życiu publicznym. Wolno także dosłownie – uważnie, smakując słowa i zdania, namyślając się nad sensem tego, co czytamy, bez pośpiechu, w którym normalnie konsumujemy teksty i dni naszego życia. Pamiętajcie! Czekamy na was! Zaproście znajomych, zabierzcie swoje rodziny i odwiedźcie nas już w sobotę o 18:00. Zapraszamy!

Timeline Photos
facebook.com

Quiz