Top Local Places

Instytut Studiów Politycznych Polskiej Akademii Nauk

ul. Polna 18/20, Srodmiescie, Poland
Education

Description

ad

ISP PAN jest czołowym polskim ośrodkiem naukowo-badawczym w dziedzinie nauk politycznych oraz historii najnowszej. Instytut Studiów Politycznych został powołany do życia we wrześniu 1990 r. jako całkowicie nowa instytucja w strukturze Polskiej Akademii Nauk. Działalność Instytutu stanowiła odpowiedź na wyzwanie, jakim było i pozostaje badanie społeczeństw postkomunistycznych w perspektywie porównawczej - empirycznej oraz teoretycznej.

RECENT FACEBOOK POSTS

facebook.com

Pałkarze Narodowo-Radykalni [HISTORIA Z OKŁADKI]

Dr Adam Leszczyński rozmawiał z profesorem Szymonem Rudnickim o przedwojennym Obozie Narodowo-Radykalnym.

facebook.com

www.polskieradio.pl

Mieszkańcy i przedstawiciele władz spotkali się przy symbolicznym grobie, by wspominać i modlić o rozwiązanie zagadki Obławy Augustowskiej, największej zbrodni w powojennej Polsce. W lipcu 1945 roku sowieci uprowadzili około 600 mieszkańców Augustowszczyzny, Sejneńszczyzny i Suwalszczyzny. Do tej pory nie wiadomo, gdzie znajdują się ich groby. Gościem uroczystości był prof. Krzysztof Jasiewicz.

facebook.com

Polska i Świat 16.07.2016

Gościem audycji Polskiego Radia dotyczącej ostaniach wydarzeń w Turcji był m.in. dr Jakub Wódka.

facebook.com

Eksperci: Przywrócenie kary śmierci w Turcji będzie krokiem wstecz

Ewentualne przywrócenie kary śmierci w Turcji będzie miało negatywne konsekwencje dla relacji tego państwa z UE i będzie stanowiło olbrzymi krok wstecz - mówił dr. Jakub Wódka.

facebook.com

polsatnews.pl - To był dzień na świecie - Konsekwencje zamachu stanu w Turcji

18 lipca 2016. Dwa zamachy o różnym charakterze, z różnymi - ale w obu przypadkach doniosłymi - konsekwencjami politycznymi. I z wieloma niewiadomymi. Pierwszy temat to nieudany zamach stanu w Turcji oraz czystki w wojsku, policji, wymiarze sprawiedliwości i ewentualność przywrócenia kary śmierci - jako jego skutki. Gośćmi Grzegorza Dobieckiego w pierwszej części programu byli Jerzy Drożdż i dr Jakub Wódka.

facebook.com

PAN naukowiec

facebook.com

polsatnews.pl - Prawy do lewego, lewy do prawego - Trudna rocznica krwawej niedzieli

11 lipca 2016. 73 lata temu, 11 lipca - ukraińscy nacjonaliści z OUN - UPA napadli na 99 polskich wsi i wiosek na Wołyniu i bestialsko wymordowali ich mieszkańców. Ta nierozliczona do dziś zbrodnia ciąży nad naszymi relacjami z Ukrainą. Jedni są zdania, że o Wołyniu lepiej nie mówić, inni uważają, że dość już zamiatania sprawy pod dywan, a prawdziwe pojednanie nie jest możliwe bez prawdy. Gościem Witolda Jurasza był prof. Grzegorz Motyka (historyk, autor książki "Od rzezi wołyńskiej do Akcji Wisła"), a następnie ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski (proboszcz parafii ormiańsko-katolickiej) oraz Jarosław Guzy (ekspert ds. międzynarodowych).

facebook.com

XVI Ogólnopolski Zjazd Socjologiczny

facebook.com

Nowe zniewolenie. Obława Augustowska. Lipiec 1945

Zapraszamy do IPN na promocję albumu "Nowe zniewolenie. Obława Augustowska. Lipiec 1945/ Another Captivity. The Augustów Roundup. July 1945" pod redakcją Ewy Rogalewskiej, wydanego przez Oddział IPN w Białymstoku. W spotkaniu udział wezmą: Barbara Bojaryn-Kazberuk, dr Ewa Rogalewska i dr Marcin Markiewicz oraz dr Tomasz Łabuszewski.

Nowe zniewolenie. Obława Augustowska. Lipiec 1945
facebook.com

A. Burakowski: Joanna Kusy – „Zwykłe pakistańskie życie” – recenzja

Dr hab. Adam Burakowski - recenzja książki Joanny Kusy „Zwykłe pakistańskie życie”.

facebook.com

Prof. W. Materski: Obława Augustowska miała ścisły związek z podróżą Stalina do Poczdamu

Obława Augustowska miała ścisły związek z podróżą Stalina do Poczdamu. Dyktator wyruszył pancernym pociągiem specjalnym w połowie lipca, a cały teren w pasie 100 km od linii kolejowej został ściśle spenetrowany przez SMIERSZ i NKWD – mówi prof. Wojciech Materski.

facebook.com

Prof. Motyka: Do zbrodni wołyńskiej nie musiało dojść – 73. rocznica „krwawej niedzieli”

73. rocznica „krwawej niedzieli” - kulminacyjny punkt Rzezi Wołyńskiej. To jedna z najkrwawszych masakr na narodzie polskim. O przyczynach ludobójstwa w studiu „Wschód w Realu” opowiada prof. Grzegorz Motyka.

facebook.com

Quiz