RECENT FACEBOOK POSTS

facebook.com

Drugi basen w Skierniewicach

Photos from UKS NAWA Skierniewice's post

W dniu 24.09.2016 zawodami w Ciechanowie o Puchar Prezydenta Miasta nasi zawodnicy rozpoczęli rywalizację w nowym sezonie. Blisko pięćdziesięcioosobowa reprezentacja UKS NAWA Skierniewice dzięki wspaniałym występom indywidualnym zwyciężyła w klasyfikacji medalowej gromadząc w sumie trzydzieści jeden medali (8 złotych, 9 srebrnych i 14 brązowych) zaś w klasyfikacji punktowej zajęła drugie miejsce. Gratulujemy i życzymy kontynuacji tak dobrych wyników w pozostałej części sezonu.

Wspomnienia z obozu Austria-Chorwacja 2016 : UKS NAWA Skierniewice, Sekcja Pływacka

Nowy sezon rozpoczynamy wspaniałym obozem Austria-Chorwacja :) Sportowe akumulatory powoli nabierają w mocy :)

Dziś w Rawie Mazowieckiej odbył się XXII Maraton Pływacki im. Pawła Pioruna o Puchar Burmistrza Rawy Mazowieckiej. Wśród ponad siedemdziesięciu zawodników, oczywiście nie zabrakło reprezentantów UKS NAWA Skierniewice, którzy z powodzeniem ponywali dystanse na zalewie Tatar. W klasyfikacji 13-16lat (1000m), w kategorii chłopców całe podium należało do naszych reprezentantów – pierwsze miejsce zajął Mateusz Chmielowiec, drugi był Dawid Stefanowski, trzeci Jakub Nowakowski. Podobnie było również w kategorii open mężczyzn (3000m) gdzie zwyciężył Szymon Dębski, przed Krzysztofem Karwatem i Marcinem Łowickim. W open – klasyfikacji kobiet zwyciężyła również nasza zawodniczka Katarzyna Sarna przed Pamelą Broniarek. Wszystkim startującym zawodnikom naszego klubu serdecznie gratulujemy!

Timeline Photos

W dniach 19-21.07.2016 jako ostatni do rywalizacji o prymat najlepszych w kraju przystąpili zawodnicy 17 i 18-letni. Na opolskiej pływalni “Wodna Nuta” w mistrzostwach Polski reprezentowała nas dwójka zawodników – Katarzyna Sarna i Szymon Dębski. Kasia dwukrotnie kwalifikowała się do popołudniowych finałów B w konkurencji 100m stylem motylkowym kończąc rywalizację na 10 miejscu, zaś w konkurencji 200m stylem motylkowym dopłynęła na siódmym miejscu. Szymon po porannych eliminacjach w konkurencji 200m stylem motylkowym został sklasyfikowany na miejscu pierwszego rezerwowego, los się jednak uśmiechnął i Szymon został dopuszczony do startu w finale B, w którym pokazał klasę swoich możliwości, kończąc wyścig finałowy na czwartej pozycji. Gratulujemy naszym reprezentantom wyników i życzymy udanego wypoczynku.

W dniach 15-17.07.2016 na przepięknej, bardzo nowoczesnej pływalni Aqua Lublin (oj marzy nam się taki obiekt) odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów 15-letnich. Ośmioosobowa drużyna UKS Nawa Skierniewice (Julia Soliwoda, Maciej Perzankowski, Aleks Tarnowski, Dawid Stefanowski, Igor Smolczewski, Aleksander Nowak, Daniel Libera, Jakub Nowakowski) dzielnie walczyła bijąc raz za razem rekordy życiowe. Praca na treningach oraz obozie przygotowawczym w Puławach zaowocowała – w podsumowaniu progresji wyników drużynowo zajęliśmy bardzo wysokie 6 miejsce!!! Trzykrotnie do popołudniowych finałów awansowała Julia Soliwoda, która we wszystkich startach w stylu grzbietowym kończyła rywalizację w finale B (200m – czwarte miejsce, 100m – dziewiąte miejsce, 50m – dziewiąte miejsce). Bardzo blisko finału był Aleks Tarnowski, który w konkurencji 200 stylem motylkowym zajął ostatecznie dwudziestą pierwszą lokatę. Nasze sztafety w rywalizacji ogólnopolskiej, zajmowały odpowiednio miejsca: czternaste w konkurencji 4x100m stylem zmiennym (Stefanowski, Smolczewski, Tarnowski, Perzankowski), piętnaste w konkurencji 4x200m stylem dowolnym (Nowak, Nowakowski, Perzankowski, Stefanowski) i szesnaste w konkurencji 4x100m stylem dowolnym (Nowak, Tarnowski, Perzankowski, Stefanowski). Serdecznie gratulujemy oraz życzymy udanych i słonecznych wakacji.

W Ostrowcu Świętokrzyskim w dniach 15-17.07.2016, rywalizowali w mistrzostwach Polski juniorzy 16-letni. Wśród trzystu pięciu zawodników, dzielnie rywalizowała czwórka skierniewiczan (Bartosz Brodowski, Mateusz Chmielowiec, Łukasz Chmielowiec i Kornelia Walz). Najwyższą lokatę spośród naszych reprezentanów wywalczył Bartosz Brodowski, który w konkurencji 200m stylem motylkowym dzielnie przebrnął przez poranne eliminacje kwalifikując się do ścisłego finału. Bartosz ostatecznie płynąc w wyścigu finałowym zajął w nim dziewiąte miejsce. Trzykrotnie do finałów kwalifikowała się Kornelia Walz, płynąc w finałach B kończyła rywalizację w konkurencji 50m stylem klasycznym na szóstej pozycji, w konkurencji 200m stylem klasycznym na miejscu ósmym i w konkurencji 200m stylem zmiennym na siódmym miejscu. Serdecznie gratulujemy uzyskanych wyników, a przede wszystkim nowych rekordów życiowych!

W dniu 17.07.2016 w Gołdapi odbył się Otwarty Maraton Pływacki o Puchar Warmii i Mazur w pływaniu długodystansowym, rywalizacja odbyła się na dystansie 3km. W zawodach tych wystartował nasz zawodnik Krzysztof Karwat, który po zaciętej walce zarówno z dystansem jak i rywalami, zwyciężył w kategorii 19-24lat uzyskując czas 36 minut i 25 sekund. W klasyfikacji open, Krzysztof został sklasyfikowany na czwartej pozycji. Gratulujemy!!!

Od 19 czerwca intensywnie spędzamy czas ładując akumulatory przed letnimi mistrzostwami Polski juniorów w pływaniu :)

W dniu 02.07.2016 odbyły się Otwarte Mistrzostwa Puław w Pływaniu w zawodach wzięła udział dwudziestodziewięcioosobowa reprezentacja skierniewickich pływaków UKS NAWA. Piękna pogoda, która towarzyszyła zmaganiom na 50-cio metrowej otwartej pływalni spowodowała, że zawody przebiegały we wspaniałej atmosferze. Nasi zawodnicy dzięki wywalczeniu szesnastu medali (6 złotych, 4 srebrne i 6 brązowych) zajęli w klasyfikacji medalowej drugie miejsce wśród czterdziestu siedmiu drużyn. Klasyfikację indywidualną zwyciężył Kacper Perzankowski na drugim miejscu uplasował się następny z naszych reprezentantów Krzysztof Karwat, trzecie miejsce w klasyfikacji indywidualnej zawodników 9-cio letnich zajęła również zawodniczka naszego klubu Inez Sarna. Gratulujemy bardzo dobrych rezultatów oraz życzymy powodzenia w zbliżających się Mistrzostwach Polski Juniorów. http://www.uksnawa.org/2016/07/05/otwarte-mistrzostwa-pulaw-2/