Top Local Places

Wydział Biologii UG

Wita Stwosza 59, Gdansk, Poland
University

Description

ad

Oficjalny profil Wydziału Biologii Uniwersytetu Gdańskiego.
Strona Wydziału: http://www.biology.ug.edu.pl ZAPRASZAMY!

RECENT FACEBOOK POSTS

facebook.com

Timeline Photos

Płatny staż w Lidze Ochrony Przyrody Liga Ochrony Przyrody, Okręg w Gdańsku, poszukuje Absolwenta na płatny staż w ramach konkursu „Praktyczna Edukacja Ekologiczna Absolwentów” realizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku. Szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji można uzyskać: • w siedzibie LOP, Gdańsk, ul. Jaśkowa Dolina 59, • telefonicznie: (58) 341 43 76, 698 796 612, • mailowo: lopgda@poczta.onet.pl.

Timeline Photos
facebook.com

Timeline Photos

Stacja Biologiczna Wydziału Biologii UG, Grupa Badawcza Ptaków Wodnych KULING oraz Partnerzy serdecznie zapraszają mieszkańców oraz turystów na III piknik „Wyspa Przyrodników”, który odbędzie się już 9 lipca (sobota) w godzinach 10.00-14.00. Wstęp wolny, zapraszamy! :) Więcej: http://biology.ug.edu.pl/media/promowane/57899/iii_piknik_wyspa_przyrodnikow https://www.facebook.com/events/249275048780669/ https://www.facebook.com/stacjaug/?fref=ts

Timeline Photos
facebook.com

Wyróżnienie dla „Dni Mózgu 2016 w Trójmieście”!

Miło nam poinformować, że projekt promocyjno-edukacyjny „Dni Mózgu 2016 w Trójmieście”, realizowany w ramach Światowego Tygodnia Mózgu przez Wydział Biologii UG, otrzymał wyróżnienie w konkursie ProMYK 2016. Nagrodę przyznano w kategorii „najlepszy projekt promujący naukę i uczelnię”. Zwycięzcą konkursu została Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego za akcję promującą 200-lecie uczelni. Więcej: http://biology.ug.edu.pl/media/aktualnosci/57767/wyroznienie_dla_dni_mozgu_2016_w_trojmiescie

facebook.com

A tymczasem... trwa ankietyzacja zajęć. Powiedz nam co myślisz o zajęciach, które się właśnie skończyły. Co było dobre? Co trzeba jeszcze poprawić?

facebook.com

Timeline Photos

Polecamy uwadze publikację "W dziką stronę. Rozmowy o edukacji w przyrodzie", która jest owocem projektu edukacyjnego "W dziką stronę". Obejmował on m.in. szkolenie nauczycieli i edukatorów ekologicznych do prowadzenia zajęć przyrodniczych w terenie, przy użyciu metod eksperymentalnych, doświadczalnych, edukacji leśnej i outdoor education. Bezpłatny egzemplarz książki można otrzymać wpisując się w formularz z poniższego linku. http://goo.gl/forms/KBGey7pweRRJ5cXk1 Więcej o inicjatywie: www.eko.edu.pl/projekt/ Publikacja w wersji pdf: http://www.eko.edu.pl/pliki/w-dzika-strone.pdf

Timeline Photos
facebook.com

Timeline Photos

Lost & Found! W poniedziałek na Kampusie Oliwskim złapaliśmy uciekającą przed kawkami i wronami papużkę o roboczym imieniu Lemoniada. Wcześniej tego samego dnia była widziana na ul. Polanki, co może wskazywać kierunek z którego zbiegła/zgubiła się. Ktokolwiek zna prawowitych właścicieli proszony jest o przekazanie informacji - papużka czeka na Wydziale Biologii UG w Sekretariacie Stacji Badania Wędrówek Ptaków (pokój C/302).

Timeline Photos
facebook.com

Timeline Photos

Sezon na zielniki w pełni! :)

Timeline Photos
facebook.com

Timeline Photos

Ślimaki szukają domu! Pani mgr Marta Gwizdalska-Kentzer z Katedry Zoologii Bezkręgowców i Parazytologii poszukuje osób zainteresowanych "przygarnięciem" afrykańskich ślimaków z rodzaju Achatina. To wdzięczne zwierzę hodowlane w warunkach domowych może dożyć nawet do 8-9 lat. W tej chwili są do oddania w dobre ręce 5-miesięczne "maluchy" o długości ok. 5 cm. Istnieje też możliwość dostarczania jaj, które pojawiają się systematycznie. Zainteresowani proszeni są o kontakt z Panią Gwizdalską-Kentzer: e-mail: marta.gwizdalska-kentzer@biol.ug.edu.pl

Timeline Photos
facebook.com

BIOLOGIA WSPÓŁCZESNA W najbliższy poniedziałek, 6 czerwca, o godz. 10:00 zapraszamy na wykład pt. „Ewolucja człowieka i człowieczeństwa”, który wygłosi prof. dr hab. Jerzy Dzik (Wydział Biologii, Uniwersytet Warszawski, członek rzeczywisty Polskiej Akademii Nauk). Tego samego dnia o godz. 11:45 zapraszamy take kolejny wykład pt. „Białko indukowane prolaktyną (PIP) - nowy marker predykcyjny w raku gruczołu piersiowego” - prof. dr hab. Piotr Dzięgiel (Wydział Lekarski Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu). Wykłady mają charakter otwarty. Miejsce: Wydział Biologii, Bałtycki Kampus UG w Gdańsku-Oliwie, ul. Wita Stwosza 59, Auditorium Biologicum, skrzydło C, parter. ZAPRASZAMY!

facebook.com

Wykład otwarty o ewolucji chloroplastów - ZMIANA DNIA: ŚRODA 1 czerwca, godz. 10.00, sala C-403. Zapraszamy studentów, doktorantów i pracowników na wykład w języku angielskim prof. Any Sampaio z Portugalii pt. "The intriguing evolutionary process of chloroplasts in algae". ŚRODA, 1 czerwca o godz. 10.00, zielone skrzydło, C-403, na przeciwko wyjścia z windy na 3 pietrze. Doktoranci mogą zaliczyć wykład do cyklu zajęć Biologia Współczesna. ZAPRASZAMY!

facebook.com

Wykład otwarty o ewolucji chloroplastów. Zapraszamy studentów, doktorantów i pracowników 1 czerwca, w srode, o godz. 10.00 na wykład w języku angielskim prof. Any Sampaio z Portugalii pt. "The intriguing evolutionary process of chloroplasts in algae". SRODA, 1 czerwca, o godz. 10.00, zielone skrzydło, C-403, na przeciwko wyjścia z windy na 3 pietrze. Doktoranci mogą zaliczyć wykład do cyklu zajęć Biologia Współczesna. ZAPRASZAMY!

facebook.com

Photos from Wydział Biologii UG's post

Dwa miejsca dla doktorantów w projekcie ORCHIDOMICS! (ze stypendium) Zespół prof. Marc-André Selosse oferuje dwa miejsca dla doktorantów w projekcie "ORCHIDOMICS - Zrozumienie metabolizmu storczyków w ich naturalnym środowisku - metody omiczne w badaniach adaptacji i symbiozy u storczyków". Jego celem jest pogłębienie wiedzy na temat rozwojowej i ewolucyjnej plastyczności strategii odżywiania roślin, zarówno w odniesieniu do interakcji z grzybami jak i przemian fizjologicznych zachodzących w roślinach. PhD #1: Badania fizjologii zmian strategii odżywiania w ciągu całego cyklu rozwojowego badanych gatunków storczyków i pod wpływem różnych warunków abiotycznych siedliska (in situ). PhD # 2: Badania ewolucji metabolizmu u taksonów, u których pojawił się mykoheterotrofizm jako strategia odżywiania. Wnioski przyjmowane będą do dnia 10 lipca 2016 r.

Photos from Wydział Biologii UG's post
facebook.com

Quiz

NEAR Wydział Biologii UG