1, 28 Octovriou Ave., Block B, Offices 101-103, Engomi, Nicosia, Cyprus

Contact us:

RECENT FACEBOOK POSTS

facebook.com

VIDEO Argentina 5 - 0 Panama

Copa America Centenario - GROUP D Χατ-τρικ Μέσι, 5άρα η Αργεντινή, νίκη-θρίλερ για Χιλή...!! (VIDEOS) Καλύτερο ντεμπούτο στο Copa America Centenario δεν θα μπορούσε να περιμένει ο Λιονέλ Μέσι. Ο σούπερ σταρ της Μπαρτσελόνα πέρασε στον αγωνιστικό χώρο στο 60ο λεπτό της αναμέτρησης με τον Παναμά και μέσα σε λιγότερο από μισή ώρα πέτυχε τρία γκολ, βοηθώντας έτσι την "αλμπισελέστε" να θριαμβεύσει με 5-0 και να εξασφαλίσει από την 2η αγωνιστική της φάσης των ομίλων την πρόκριση στους "8" της διοργάνωσης. Ο 28χρονος άσος σκόραρε στο 68', 78' και 87', με τον Νικολάς Οταμέντι να είναι εκείνος που άνοιξε το σκορ στο 7' (με κεφαλιά) για την ομάδα του Χεράρδο Μαρτίνο και τον Σέρχιο Αγκουέρο να τον κλείνει στο 90'. ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ (Μαρτίνο): Ρομέρο, Μερκάδο, Οταμέντι, Ρόχο, Φούνες Μόρι, Μαστσεράνο, Αουγκούστο Φερνάντες (61' Μέσι), Ντι Μαρία (43' Λαμέλα), Γκαϊτάν, Μπανέγκα, Ιγκουαΐν (76' Αγκουέρο) ΠΑΝΑΜΑΣ (Γκόμες): Πενέδο, Μπαλόι, Λουίς Ενρίκες, Ματσάδο, Μίλερ, Γκόμες, Κούπερ (76' Αρόγιο), Κιντέρο, Γοδόι, Πέρες (75' Τεχάδα), Πιμέντελ (20' Καμάργκο) VIDEO: http://footyroom.com/matches/79916900/argentina-vs-panama/review Λύτρωση στο τέλος Στο άλλο ματς της βραδιάς, η Χιλή κατάφερε να λυγίσει την αντίσταση της Βολιβίας στο φινάλε επικρατώντας με 2-1 και παρέμεινε ζωντανή στη μάχη της πρόκρισης για τα προημιτελικά. Η κάτοχος του περσινού Copa America προηγήθηκε με τον Αρτούρο Βιδάλ στο 46' με σουτ από το ύψος του πέναλτι, οι Βολιβιανοί απάντησαν στο 61' με αριστοτεχνική εκτέλεση φάουλ του Κάμπος, για να έρθει τελικά η λύτρωση για την Χιλή στο φινάλε. Για την ακρίβεια στο ένατο λεπτό των καθυστερήσεων (!), με τον διαιτητή να υποδεικνύει αμφισβητούμενο πέναλτι σε χέρι του Γκουτιέρες μέσα στην περιοχή της Βολιβίας και τον Βιδάλ να ευστοχεί από την άσπρη βούλα, με το τρίποντο αυτό να επιτρέπει στη "ρόχα" να βολεύεται με δύο αποτελέσματα (νίκη ή ισοπαλία) στο τελευταίο της ματς στον όμιλο απέναντι στον Παναμά. ΧΙΛΗ (Πίτσι): Μπράβο, Ίσλα (76' Φουενσαλίδα), Μεδέλ, Χάρα, Μποσεχούρ, Βιδάλ, Ερνάντες, Αρανγκουίθ, Αλέξις Σάντσες, Πινίγια (58' Βάργκας), Ορεγιάνα (58' Πουτς) ΒΟΛΙΒΙΑ (Μπαλντιβιέσο): Λάμπε, Σααβέντρα, Εγκίνο, Έντουαρντ, Γκουτιέρες, Μπεχαράνο, Άρσε (54' Ραμάγιο), Μέλεαν, Κάστρο (58' Κάμπος), Σμέντμπεργκ-Νταλένσε, Ντουκ (82' Βεϊσάγα) VIDEO: http://footyroom.com/matches/79916899/chile-vs-bolivia/review

VIDEO France 2 - 1 Romania

Γαλλία - Ρουμανία 2-1 Αγχωτική νίκη στην πρεμιέρα του Euro για τη Γαλλία...!! (VIDEO) Το απίθανο γκολ του πολύτιμου Ντιμιτρί Παγέ χάρισε στη Γαλλία την αγχωτική νίκη (2-1) επί της Ρουμανίας στην πρεμιέρα του Euro 2016. Ζιρού και Στάνκου οι έτεροι σκόρερ του πρώτου αγώνα στη διοργάνωση. Η ΕΙΚΟΝΑ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ Μολονότι τα βρήκε... σκούρα απέναντι στην σκληροτράχηλη Ρουμανία του Άνχελ Ιορντανέσκου η Γαλλία κατάφερε να κάνει ποδαρικό με το δεξί στο Euro 2016. Οι «οικοδεσπότες» της διοργάνωσης με ένα φανταστικό γκολ του Παγέ στο 89' λύγισαν την αντίσταση των Βαλκάνιων με 2-1 σκορ στο «Σταντ ντε Φρανς» του Παρισιού και εκαναν ιδανικό ξεκίνημα στο ευρωπαϊκό πρωτάθλημα. Η ομάδα του Ιορντανέσκου εκμεταλλεύτηκε από την αρχή την πίεση που παραδοσιακά ασκείται στη διοργανώτρια χώρα και μάλιστα λίγο έλειψε να ανοίξει με το... καλημέρα το σκορ. Πιο συγκεκριμένα μόλις στο 4΄ έχασε απίστευτη ευκαιρία όταν ο Στάνκου δεν μπόρεσε να νικήσει τον Λιορίς σε εξ επαφής προσπάθεια μετά από κόρνερ. Οι «τρικολόρ» απάντησαν με κεφαλιά του Γκριζμάν στο δοκάρι στο 14΄ και από το σημείο εκείνο έδειχναν να ελέγχουν το ματς. Παρόλα αυτά, πάλι οι Ρουμάνοι ήταν αυτοί που απώλεσαν μεγάλη ευκαιρία στο ξεκίνημα του β΄ ημιχρόνου, όταν ο Στάνκου έσπασε το οφσάιντ και μόνος απέναντι από τον Λιορίς σούταρε ελάχιστα άουτ (48΄). Ενα σοβαρό λάθος σε έξοδο του Ταταρουσάνου εκμεταλλεύτηκε ο Ολιβιέ Ζιρού και με κεφαλιά άνοιξε το σκορ στο 58΄. Πολλοί έσπευσαν να προδικάσουν την έκβαση του παιχνιδιού, καθώς οι Γάλλοι είχαν πετύχει το... αγχολυτικό γκολ. Εντούτοις στο 65΄ ο Εβρά ανέτρεψε τον Στάντσιου στην περιοχή και ο διαιτητής καταλόγισε το καθαρό πέναλτι. Ο Στάνκου ανέλαβε την εκτέλεση και αυτή τη φορά νίκησε τον Ούγκο Λιορίς και έγραψε το 1-1. Ο χρόνος κυλούσε και όλα έδειχναν ότι η Γαλλία θα είναι ακόμα ένα... θύμα της πρεμιέρας. Ομως, ο Ντμίτρι Παγέ είχε διαφορετική γνώμη. Με έναν «κεραυνό» έξω από την περιοχή στο 89΄ κάρφωσε τη μπάλα στα δίχτυα του Ταταρουσάνου και ένας στεναγμός ανακούφισης ακούστηκε από 80.000 συμπατριώτες του στο Stade de France. ΟΙ ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ Γαλλία (4-3-3): Γιορίς, Σανιά, Ραμί, Κοσιελνί, Εβρά, Καντέ, Πογκμπά (77' Μαρσιάλ), Ματουιντί, Γκριεζμάν (66' Κομάν), Παγέ (92' Σισοκό), Ζιρού Ρουμανία (4-5-1): Ταταρουσάνου, Σαπουνάρου, Κίρικες, Γκριγκόρε, Ρατς, Πίντιλι, Χόμπαν, Στάνκιου (72' Κιπτσίου), Πόπα (82' Τόρζε), Στάνκου, Αντόνε (61' Αλίμπεκ) Γκολ: 57' Ζιρού (Γαλλία), 65' πεν. Στάνκου (Ρουμανία), 89' Πάγε (Γαλλία) Κίτρινες: Κίρικες (Ρουμανία), Ρατς (Ρουμανία), Ζιρού (Γαλλία), Πόπα (Ρουμανία) VIDEO: http://footyroom.com/matches/79870044/france-vs-romania/review

Timeline Photos

Οι νικητές του διαγωνισμού "Στοιχηματίστε & κερδίστε" για την ημερομηνία 10/06/16...!!

Πρεμιέρα στο EURO 2016 με το "ΓΑΛΛΙΑ - ΡΟΥΜΑΝΙΑ"

Ποιός θα σηκώσει το τρόπαιο στις 10 Ιουλίου στο Stade de France;

Copa America Centenario - GROUP C Πρόκριση για Μεξικό και Βενεζουέλα, αποκλεισμός για Ουρουγουάη...!! (VIDEOS) Μετά την Κολομβία, άλλες δύο ομάδες εξασφάλισαν από τη δεύτερη αγωνιστική της φάσης των ομίλων του Copa America Centenario την πρόκριση στην επόμενη φάση της επετειακής διοργάνωσης. Η Βενεζουέλα έκανε την έκπληξη και νίκησε την Ουρουγουάη - κάτοχο των περισσοτέρων τροπαίων της διοργάνωσης - με 1-0 χάρη στο γκολ του Ροντόν στο 36ο λεπτό με τη "βινοτίντο" να παίρνει την πρόκριση και να αφήνει τη "σελέστε" εκτός συνέχειας. Αυτή ήταν και η πρώτη νίκη της Βενεζουέλας επί της Ουρουγουάης στα 100 χρόνια της ιστορίας του Copa America, ενώ η "βινοτίντο" - όσο παράδοξο κι αν ακούγεται - νίκησε για πρώτη φορά δύο διαδοχικά ματς στην ιστορία της διοργάνωσης. Η πολυνίκης αυτής αποκλείστηκε από τη φάση των ομίλων για πρώτη φορά μετά το Copa America του 1997. Οι συνθέσεις: ΟΥΡΟΥΓΟΥΑΗ (Ταμπάρες): Μουσλέρα, Μάξι Περέιρα, Χοσέ Μαρία Χιμένες, Γκοντίν, Γκαστόν Σίλβα, Αρέβαλο Ρίος, Κάρλος Σάντσες (78' Λοδέιρο), Άλβαρο Γκονσάλες (80' Καρούχο Ντίας), Γκαστόν Ραμίρες (73' Ρολάν), Καβάνι, Στουάνι ΒΕΝΕΖΟΥΕΛΑ (Δουδαμέλ): Ερνάντες, Ροσάλες (8' Αλεξάντερ Γκονσάλες), Ουίλκερ, Βισκαρόντο, Φέλτσερ, Γκέρα, Ρινκόν, Φιγκέρα (79' Οτέρο), Πενιαράντα, Ροντόν (78' Σέιχας), Χοσέπ Μαρτίνες VIDEO: http://footyroom.com/matches/79916893/uruguay-vs-venezuela/review Το Μεξικό έκανε κι αυτό τη δουλειά του, απέναντι στην Τζαμάικα. Η "τρικολόρ" με τα γκολ των Τσιτσαρίτο και Περάλτα επικράτησε με 2-0 των "ρέγκε μπόιζ" και πήρε την πρόκριση για τους "8" του Copa America Centenario. Οι Μεξικάνοι ισοφάρισαν το καλύτερο αήττητο σερί που έχουν "τρέξει" ποτέ στην ιστορία τους. Έχουν 21 ματς χωρίς να έχουν γνωρίσει σε κανένα από αυτά την ήττα, αντίθετα μετρούν 11 διαδοχικές νίκες. Οι συνθέσεις: ΜΕΞΙΚΟ (Οσόριο): Οτσόα, Ντουένιας (72' Χεσούς Μολίνα), Αραούχο, Γιασέρ Κορόνα, Έκτορ Μορένο, Έκτορ Ερέρα, Ραφαέλ Μάρκες, Λαγιούν, Ραούλ Χιμένες, Χαβιέρ Ερνάντες (78' Περάλτα), Χεσούς Κορόνα (63' Λοσάνο) ΤΖΑΜΑΪΚΑ (Σάφερ): Μπλέικ, Μαριάπα, Μόργκαν, Τέιλορ, Γουότσον, ΜακΚλέρι, Γουίλιαμσον (77' Όρτζιλ), Έκτορ, ΜακΆναφ (62' Μπινς), Μπαρνς, Ντόναλντσον Πλέον για την τρίτη και τελευταία αγωνιστική του τρίτου ομίλου, Μεξικό και Βενεζουέλα, απαλλαγμένες από το άγχος της πρόκρισης θα μονομαχήσουν για την πρώτη θέση του τρίτου ομίλου. VIDEO: http://footyroom.com/matches/79916894/mexico-vs-jamaica/review

Αρχίζει το EURO 2016, Στοιχηματίστε & Κερδίστε πλούσια δώρα...!!

Copa America Centenario - GROUP B Ξέσπασε η Βραζιλία, ισοπαλία για Εκουαδόρ και Περού...!! (VIDEOS) Η Βραζιλία επιβλήθηκε με 7-1 της Αϊτής στη 2η αγωνιστική της φάσης των ομίλων του Κόπα Αμέρικα, ενώ το Εκουαδόρ και το Περού ήρθαν ισόπαλοι με σκορ 2-2. Μετά την ισοπαλία στην πρεμιέρα κόντρα στο Εκουαδόρ, η Βραζιλία ήθελε μια νίκη και μάλιστα με μεγάλο σκορ, για να ξεμπερδεύει με την υπόθεση πρόκριση. Δυστυχώς για την Αϊτή, πέτυχε τη "σελεσάο" σε αυτή τη συγκυρία και το πλήρωσε ακριβά, αφού ηττήθηκε με 7-1! Στο 14' ο Φιλίπε Κοουτίνιο άνοιξε το σκορ για τη "σελεσάο", με τον άσο της Λίβερπουλ να πετυχαίνει το 2-0 στο 29'. Τη σκυτάλη πήρε ο Ρενάτο Αουγκούστο, ο οποίος στο 34ο λεπτό ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 3-0, με το οποίο οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια. Ο Γκαμπιγκόλ στο 59' έκανε το 4-0, ο Λούκας Λίμα στο 67' πέτυχε το 5-0, με την Αϊτή να μειώνει σε 5-1 με τον Μαρσελέν στο 70ό λεπτό. Ο Ρενάτο Αουγκούστο στο 86' και ο Φιλίπε Κοουτίνιο στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων διαμόρφωσαν το τελικό 7-1. Οι συνθέσεις: ΒΡΑΖΙΛΙΑ (Ντούνγκα): Άλισον, Ντάνι Άλβες, Μαρκίνιος, Ζιλ, Φιλίπε Λουίς, Καζεμίρο (62' Λούκας Λίμα), Ουίλιαν, Ελίας (72' Ουάλας), Ρενάτο Αουγκούστο, Κοουτίνιο, Ζόνας (46' Γκαμπιγκόλ). ΑΪΤΗ (Νεβέ): Πλασίντ, Αλσενά (83' Μορίς), Ζερόμ, Ζενεβουά, Ζαγκί, Γκορέξ, Αλεξάντρ (62' Ιλέρ), Μαρσελέν, Λαφράνς, Λουί, Μπελφόρ (49' Ναζόν). VIDEO: http://footyroom.com/matches/79916888/brazil-vs-haiti/review "Ζωντανό" το Εκουαδόρ...!! Συναρπαστικό σε εξέλιξη ματς ήταν αυτό μεταξύ του Εκουαδόρ και του Περού, με τους τυπικά φιλοξενούμενους να πετυχαίνουν δύο γρήγορα γκολ με τους Κουέβα στο 5' και τον Φλόρες στο 13'. Ο Ισημερινός όμως δεν παρέδωσε τα όπλα, μείωσε αρχικά με τον Βαλένσια στο 39' και στο 47' ο Μπολάνιος ισοφάρισε σε 2-2, διαμορφώνοντας το τελικό σκορ της αναμέτρησης. Το Εκουαδόρ εάν νικήσει την Αϊτή με περισσότερα του ενός γκολ, θα είναι στην επόμενη φάση ο,τι και να γίνει στο ματς της Βραζιλίας με το Περού για την τρίτη αγωνιστική του δευτέρου ομίλου του Copa America Centenario. Το Περού για να προκριθεί στην επόμενη φάση, θα πρέπει να νικήσει και να αποκλείσει τη Βραζιλία. Υπάρχει και το ενδεχόμενο κλήρωσης (!). Αυτό εάν το Εκουαδόρ νικήσει με 1-0 την Αϊτή και Βραζιλία και Περού αναδειχθούν ισόπαλες χωρίς τέρματα. Θα έχουμε τριπλή ισοβαθμία (5β.), και θα υπάρχει πλήρη ισορροπία σε όλα τα κριτήρια. Τότε θα γίνει κλήρωση. Οι συνθέσεις: ΕΚΟΥΑΔΟΡ (Κιντέρος): Αλεσάντερ Ντομίνγκες, Παρέδες (46' Χάιμε Αγιοβί), Ατσιλιέρ, Αρτούρο Μίνα, Ουάλτερ Αγιοβί, Γκρουέσο, Νομπόα, Αντόνιο Βαλένσια, Μπολάνιος (62' Φιδέλ Μαρτίνες), Μοντέρο (88' Κασάρες), Ενέρ Βαλένσια ΠΕΡΟΥ (Γκαρέκα): Γκαλέσε, Ρεβορέδο, Ράμος, Ροντρίγκες, Τραούκο, Τάπια, Βίλτσες(73' Ρουίντιας), Φλόρες (79' Γιοτούν), Κουέβα, Όμπεργκ (50' Πόλο), Γκερέρο. VIDEO: http://footyroom.com/matches/79916887/ecuador-vs-peru/review

Η μεγάλη γιορτή του ποδοσφαίρου αρχίζει και η CYBET θα ζει σε ρυθμούς EURO 2016 για έναν ολόκληρο μήνα, από τις 10 Ιουνίου μέχρι τις 10 Ιουλίου 2016, όσο διαρκεί η διοργάνωση...!!

Euro 2016: Αντίστροφη μέτρηση: Οι όμιλοι και το πρόγραμμα...!! Στην τελική ευθεία μπαίνει το Euro 2016 που θα διεξαχθεί στα γήπεδα της Γαλλίας. Το Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα αρχίζει στις 10 Ιουνίου με τον αγώνα της οικοδέσποινας Γαλλίας με αντίπαλο τη Ρουμανία, στις 10 Ιουνίου. Η διοργάνωση θα διαρκέσει ένα μήνα, με τους φίλους του ποδοσφαίρου να έχουν καθημερινά την ευκαιρία από την επόμενη Παρασκευή να απολαμβάνουν τις αγαπημένες τους εθνικές ομάδες. Μοναδικό αρνητικό του Euro 2016, η μη συμμετοχή της Εθνικής Ελλάδας. Κάθε μέρα θα διεξάγονται 3 παιχνίδια (16:00, 19:00, 22:00), με τα νοκ άουτ να ξεκινούν από τις 25 Ιουνίου. Συνολικά θα διεξαχθούν 51 αγώνες, με την οικοδέσποινα Γαλλία, την παγκόσμια πρωταθλήτρια Γερμανία, τη δυνατή Ισπανία, την πονηρή Ιταλία, την απρόβλεπτη Αγγλία και την σκληροτράχηλη Πορτογαλία του Φερνάντο Σάντος να αποτελούν τα φαβορί της διοργάνωσης. Οι Ομίλοι: ΓΚΡΟΥΠ Α: ΑΛΒΑΝΙΑ - ΓΑΛΛΙΑ - ΡΟΥΜΑΝΙΑ - ΕΛΒΕΤΙΑ ΓΚΡΟΥΠ Β: ΑΓΓΛΙΑ - ΡΩΣΙΑ - ΣΛΟΒΑΚΙΑ - ΟΥΑΛΙΑ ΓΚΡΟΥΠ Γ: ΓΕΡΜΑΝΙΑ - Β.ΙΡΛΑΝΔΙΑ - ΠΟΛΩΝΙΑ - ΟΥΚΡΑΝΙΑ ΓΚΡΟΥΠ Δ: ΚΡΟΑΤΙΑ - ΤΣΕΧΙΑ - ΙΣΠΑΝΙΑ - ΤΟΥΡΚΙΑ ΓΚΡΟΥΠ Ε: ΒΕΛΓΙΟ - ΙΤΑΛΙΑ - ΙΡΛΑΝΔΙΑ - ΣΟΥΗΔΙΑ ΓΚΡΟΥΠ ΣΤ: ΑΥΣΤΡΙΑ - ΟΥΓΓΑΡΙΑ - ΙΣΛΑΝΔΙΑ - ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ Το πρόγραμμα του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος Ποδοσφαίρου ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 10 ΙΟΥΝΙΟΥ 2016: 01. 22:00 ΓΑΛΛΙΑ - ΡΟΥΜΑΝΙΑ ΣΑΒΒΑΤΟ 11 ΙΟΥΝΙΟΥ 2016: 02. 16:00 ΑΛΒΑΝΙΑ - ΕΛΒΕΤΙΑ 03. 19:00 ΟΥΑΛΙΑ - ΣΛΟΒΑΚΙΑ 04. 22:00 ΑΓΓΛΙΑ - ΡΩΣΙΑ ΚΥΡΙΑΚΗ 12 ΙΟΥΝΙΟΥ 2016: 05. 16:00 ΤΟΥΡΚΙΑ - ΚΡΟΑΤΙΑ 06. 19:00 ΠΟΛΩΝΙΑ - Β.ΙΡΛΑΝΔΙΑ 07. 22:00 ΓΕΡΜΑΝΙΑ - ΟΥΚΡΑΝΙΑ ΔΕΥΤΕΡΑ 13 ΙΟΥΝΙΟΥ 2016: 08. 16:00 ΙΣΠΑΝΙΑ - ΤΣΕΧΙΑ 09. 19:00 ΙΡΛΑΝΔΙΑ - ΣΟΥΗΔΙΑ 10. 22:00 ΒΕΛΓΙΟ - ΙΤΑΛΙΑ ΤΡΙΤΗ 14 ΙΟΥΝΙΟΥ 2016: 11. 19:00 ΑΥΣΤΡΙΑ - ΟΥΓΓΑΡΙΑ 12. 22:00 ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ - ΙΣΛΑΝΔΙΑ ΤΕΤΑΡΤΗ 15 ΙΟΥΝΙΟΥ 2016: 13. 16:00 ΡΩΣΙΑ - ΣΛΟΒΑΚΙΑ 14. 19:00 ΡΟΥΜΑΝΙΑ - ΕΛΒΕΤΙΑ 15. 22:00 ΓΑΛΛΙΑ - ΑΛΒΑΝΙΑ ΠΕΜΠΤΗ 16 ΙΟΥΝΙΟΥ 2016: 16. 16:00 ΑΓΓΛΙΑ - ΟΥΑΛΙΑ 17. 19:00 ΟΥΚΡΑΝΙΑ - Β.ΙΡΛΑΝΔΙΑ 18. 22:00 ΓΕΡΜΑΝΙΑ - ΠΟΛΩΝΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 17 ΙΟΥΝΙΟΥ 2016: 19. 16:00 ΙΤΑΛΙΑ - ΣΟΥΗΔΙΑ 20. 19:00 ΤΣΕΧΙΑ - ΚΡΟΑΤΙΑ 21. 22:00 ΙΣΠΑΝΙΑ - ΤΟΥΡΚΙΑ ΣΑΒΒΑΤΟ 18 ΙΟΥΝΙΟΥ 2016: 22. 16:00 ΒΕΛΓΙΟ - ΙΡΛΑΝΔΙΑ 23. 19:00 ΙΣΛΑΝΔΙΑ - ΟΥΓΓΑΡΙΑ 24. 22:00 ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ - ΑΥΣΤΡΙΑ ΚΥΡΙΑΚΗ 19 ΙΟΥΝΙΟΥ 2016: 25. 22:00 ΡΟΥΜΑΝΙΑ - ΑΛΒΑΝΙΑ 26. 22:00 ΕΛΒΕΤΙΑ - ΓΑΛΛΙΑ ΔΕΥΤΕΡΑ 20 ΙΟΥΝΙΟΥ 2016: 27. 22:00 ΡΩΣΙΑ - ΟΥΑΛΙΑ 28. 22:00 ΣΛΟΒΑΚΙΑ - ΑΓΓΛΙΑ ΤΡΙΤΗ 21 ΙΟΥΝΙΟΥ 2016: 29. 19:00 ΟΥΚΡΑΝΙΑ - ΠΟΛΩΝΙΑ 30. 19:00 Β.ΙΡΛΑΝΔΙΑ - ΓΕΡΜΑΝΙΑ 31. 22:00 ΤΣΕΧΙΑ - ΤΟΥΡΚΙΑ 32. 22:00 ΚΡΟΑΤΙΑ - ΙΣΠΑΝΙΑ ΤΕΤΑΡΤΗ 22 ΙΟΥΝΙΟΥ 2016: 33. 19:00 ΙΣΛΑΝΔΙΑ - ΑΥΣΤΡΙΑ 34. 19:00 ΟΥΓΓΑΡΙΑ - ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ 35. 22:00 ΙΤΑΛΙΑ - ΙΡΛΑΝΔΙΑ 36. 22:00 ΣΟΥΗΔΙΑ - ΒΕΛΓΙΟ ΣΑΒΒΑΤΟ 25 ΙΟΥΝΙΟΥ 2016 - ΦΑΣΗ ΤΩΝ 16: 37. 16:00 2Α - 2Γ 38. 19:00 1Β - 3Α/Γ/Δ 39. 22:00 1Δ - 3Β/Ε/ΣΤ ΚΥΡΙΑΚΗ 26 ΙΟΥΝΙΟΥ 2016 - ΦΑΣΗ ΤΩΝ 16: 40. 16:00 1Α - 3Γ/Δ/Ε 41. 19:00 1Γ - 3Α/Β/ΣΤ 42. 22:00 1ΣΤ - 2Ε ΔΕΥΤΕΡΑ 27 ΙΟΥΝΙΟΥ 2016 - ΦΑΣΗ ΤΩΝ 16: 43. 19:00 1Ε - 2Δ 44. 22:00 2Β - 2ΣΤ ΠΕΜΠΤΗ 30 ΙΟΥΝΙΟΥ 2016 - ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΑ: 45. 22:00 Ν37 - Ν39 ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 1 ΙΟΥΛΙΟΥ 2016 - ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΑ: 46. 22:00 Ν38 - Ν42 ΣΑΒΒΑΤΟ 2 ΙΟΥΛΙΟΥ 2016 - ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΑ: 47. 22:00 Ν41 - Ν43 ΚΥΡΙΑΚΗ 3 ΙΟΥΛΙΟΥ 2016 - ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΑ: 48. 22:00 Ν40 - Ν44 ΤΕΤΑΡΤΗ 6 ΙΟΥΛΙΟΥ 2016 - ΗΜΙΤΕΛΙΚΑ: 49. 22:00 Ν45 - Ν46 ΠΕΜΠΤΗ 7 ΙΟΥΛΙΟΥ 2016 - ΗΜΙΤΕΛΙΚΑ: 50. 22:00 Ν47 - Ν48 ΚΥΡΙΑΚΗ 10 ΙΟΥΛΙΟΥ 2016 - ΤΕΛΙΚΟΣ: 51. 22:00 Ν49 - Ν50

Copa America Centenario - GROUP A Πρόκριση για Κολομβία, τεσσάρα οι ΗΠΑ...!! (VIDEOS) Το πρώτο εισιτήριο για την 8άδα του Copa América Centenario ανήκει από σήμερα (8/6) στην Κολομβία. Για την 2η αγωνιστική του πρώτου ομίλου, επικράτησε 2-1 της Παραγουάης στο Rose Bowl στην Καλιφόρνια, έκανε το "2 στα 2" και με έξι βαθμούς έχει εξασφαλίσει την πρωτιά και την παρουσία της στην επόμενη φάση του θεσμού. Ο Μπάκα άνοιξε το σκορ στο 12' από ασίστ του Χάμες Ροντρίγκες, με τον μεσοεπιθετικό της Ρεάλ Μαδρίτης να χρίζεται σκόρερ στο 30' με διαγώνιο σουτ και να διπλασιάζει τα γκολ για την ομάδα του. Το μόνο που έκανε η Παραγουάη, ήταν να μειώσει με δυνατό σουτ του Αγιάλα στο 71' και πλέον περιμένει μόνο νίκη την τελευταία αγωνιστική με τους Αμερικανούς, ώστε να καταφέρει να περάσει στα προημιτελικά της διοργάνωσης και φυσικά να μην επικρατήσουν με αστρονομικό σκορ οι Κοσταρικανοί των Κολομβιανών. Οι συνθέσεις: Κολομβία: Οσπίνα, Σαπάτα (90' Μίνα), Ντίας, Άριας, Μουρίγιο, Κουαδράδο (87' Μορένο), Ροντρίγκες, Καρδόνα, Τόρες, Πέρες (58' Σέλις), Μπάκα. Παραγουάη: Βιγιάρ, Ντα Σίλβα, Σαμούδιο, Γκόμες, Ορτίς, Πίρις (46΄Αγιάλα), Ρομέρο, Αλμιρόν, Βαλντές, Ε. Μπενίτες (46' Χ. Μπενίτες), Λεσκάνο (67' Σανάμπρια). VIDEO: http://footyroom.com/matches/79916882/colombia-vs-paraguay/review Πρώτο τρίποντο για τις Ηνωμένες Πολιτείες 4-0 την Κόστα Ρίκα Στο έτερο παιχνίδι του πρώτου ομίλου, οι Ηνωμένες Πολιτείες διέλυσαν 4-0 την Κόστα Ρίκα του Τζόελ Κάμπελ, ο οποίος έπαιξε στο πρώτο ημίχρονο και αντικαταστάθηκε στην ανάπαυλα από τον προπονητή του. Οι Αμερικανοί έκαναν ό,τι ήθελαν στο χορτάρι του "Soldier Field" στο Σικάγο απέναντι σε μια Κόστα Ρίκα που αδυνατούσε να προβάλει αντίσταση. Ο Ντέμπσεϊ άνοιξε το σκορ στο 9' με πέναλτι και ο Τζόουνς στο 37' πέτυχε το δεύτερο γκολ της ομάδας του. Τρία λεπτά πριν τα 45' του πρώτου μέρους, ο Γουντ έκανε το 3-0, με τον Ντέμπσεϊ να έχει τις ασίστ και στα δυο τέρματα. Το τελικό σκορ διαμορφώθηκε στο 87' με τον Ζούσι και πλέον οι ΗΠΑ θέλουν τουλάχιστον την ισοπαλία με την Παραγουάη για να περάσουν, ενώ η Κόστα Ρίκα ψάχνει ένα θαύμα, θέλοντας τρίποντο με μεγάλο σκορ απέναντι στην (αδιάφορη) Κολομβία και περιμένοντας νίκη στο γκολ των Παραγουανών. Απειροελάχιστες οι ελπίδες των Κοσταρικανών πλέον... Οι συνθέσεις: ΗΠΑ: Γκούζαν, Μπρουκς, Γέντλιν, Κάμερον, Μπεντόγια (83' Μπέκερμαν), Τζόουνς, Μπράντλεϊ, Τζόνσον, Γουντ (70' Ζούσι), Ζαρντς, Ντέμπσεϊ (78' Βοντολόφσκι) Κόστα Ρίκα: Πέμπερτον, Ματαρίτα, Ντουάρτε, Ακόστα, Κάλβο, Γκαμπόα (46' Σαλβατιέρα), Μπόρχες, Μπολάνιος, Κάμπελ (46' Αζοφέιφα), Ουρένια (18' Σαμπόριο), Ρουίς VIDEO: http://footyroom.com/matches/79916881/united-states-vs-costa-rica/review

Copa America Centenario - GROUP D Με κορυφαίο τον Ντι Μαρία η Αργεντινή 2-1 τη Χιλή, με το ίδιο σκορ επιβλήθηκε και ο Παναμάς της Βολιβίας...!! (VIDEOS) Πρεμιέρα του 4ου γκρουπ στο Copa America, όπου στο "Levi's Stadium" της Σάντα Κλάρα, συγκρούστηκαν Αργεντινή και Χιλή. Ο Λιονέλ Μέσι έμεινε στον πάγκο από τον Χεράρδο Μαρτίνο, όμως ο Άνχελ Ντι Μαρία είχε κέφια και ανέλαβε να οδηγήσει την "αλμπισελέστε" στη νίκη. Το πρώτο ημίχρονο είχε... δύο κίτρινες (Βιδάλ, Ίσλα) και κανένα γκολ. Με την έναρξη της επανάληψης και συγκεκριμένα στο 51ο λεπτό, ο Μπανέγα τροφοδότησε τον Ντι Μαρία και αυτός δεν δυσκολεύτηκε να βάλει μπροστά στο σκορ την Αργεντινή. Οκτώ λεπτά αργότερα οι ρόλοι αντιστράφηκαν, ο Ντι Μαρία ήταν αυτός που έδωσε στον Μπανέγα, που σημείωσε το 2-0 για την "αλμπισελέστε". Η Χιλή δεν μπόρεσε τίποτα παραπάνω από το να μειώσει για το τελικό 2-1 στο παιχνίδι, με σκόρερ τον Φουενσαλίδα στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων. Οι συνθέσεις: ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ: Ρομέρο, Μερκάδο, Οταμέντι, Φούνες Μόρι, Ρόχο, Μαστσεράνο, Μπανέγα, Αουγκούστο Φερνάντες, Γκαϊτάν (87' Κρανεβίτερ), Ντι Μαρία (80' Λαμέλα), Ιγκουαΐν (74' Αγκουέρο). ΧΙΛΗ: Μπράβο, Ίσλα, Μεδέλ, Χάρα, Μένα (54' Ορελάνα), Ντίας, Αράνγκις (82' Φουενσαλίδα), Βιδάλ, Αλέξις Σάντσες, Βάργκας (68' Πινίγια), Μποσεχούρ. VIDEO: http://footyroom.com/matches/79916897/argentina-vs-chile/review Νίκη με Πέρες για Παναμά Στο "Citrus Bowl" του Ορλάντο διεξήχθη το άλλο παιχνίδι του 4ου γκρουπ, αυτό ανάμεσα σε Βολιβία και Παναμά. Ο Μπλας Πέρες μόλις στο 11ο λεπτό άνοιξε το σκορ για τον Παναμά έπειτα από ασίστ του Κιντέρο και το 1-0 ήταν το σκορ του ημιχρόνου. Στην επανάληψη τα πράγματα... αγρίεψαν, ιδιαίτερα μετά την ισοφάριση για τους Βολιβιανούς με τον Άρσε στο 54ο λεπτό. Συνολικά 7 κίτρινες κάρτες βγήκαν από το τσεπάκι του Μοντέρο, πριν ο Μπλας Πέρες με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα στο παιχνίδι χαρίσει μια σπουδαία νίκη για τον Παναμά με το τελικό 2-1. Οι συνθέσεις: ΠΑΝΑΜΑΣ: Πενέδο, Ματσάδο, Μπαλόι, Κάμινγκς (63' Λουίς Ενρίκες), Ρόντερικ Μίλερ, Γκαμπριέλ Γκόμες, Γοδόι, Κούπερ, Κιντέρο, Γκαμπριέλ Τόρες (56' Τεχάδα), Μπλας Πέρες. ΒΟΛΙΒΙΑ (3-5-2): Λάμπε, Εγκίνο (46' Μελεάν), Έντουαρντ Σεντένο, Καμπρέρα, Ασόγκε, Σαουσέδο (46' Χασμάνι Κάμπος), Ντιέγκο Μπεχαράνο, Μάρβιν Μπεχαράνο, Σμέντμπεργκ-Νταλένσε, Άρσε, Ντουκ. VIDEO: http://footyroom.com/matches/79916898/panama-vs-bolivia/review