Top Local Places

Daü Atatürkçü Düşünce Kulübü

Doğu Akdeniz Üniversitesi (Aktivite Merkezi), Gazimagusa, Cyprus
Non-profit organization
ad

Description

Doğu Akdeniz Üniversitesi Atatürkçü Düşünce Kulübü  100.Yılında Çanakkale Gezisi ADKAtatürkçü Düşünce Kulübü olarak 100. Yılını kutladığımız Çanakkale Zaferimizi yerinde görmek için iki değerli hocamız ve 32 üyemiz ile birlikte Çanakkale ye gittik.
Bu gezimizde bize her türlü desteği sağlayan kurucu başkanımız Doç.Dr. Hasan Cicioğluna;
Gezi sırasında bizleri değerli bilgileriyle aydınlatan ve her desteği veren Dr.Süheyla Göktürk'e ve Dr.Turgay Bülent Göktürk'e;
Çanakkale turumuzda desteklerinden dolayı Çanakkale Belediyesine;
Okulumuz Doğu Akdeniz Üniversitesine;
Bütün desteklerinden dolayı Gelibolu 2.Kolordu Komutanlığına sonsuz teşekkürler..
Biz DAÜ ADK olarak her zaman Atamızın yolundan gideceğimize söz veriyoruz !
Gezimiz; İstanbul , Tekirdağ , Çanakkale ,  Gelibolu Milli Parkı , Eceabat , Akbaş Şehitliği , Namazgah Tabyaları , Conkbayırı , Kanlı Sırt , Atatürk'ün Vurulduğu Yer , Kemalin Yeri , Abide , Yahya Çavuş Tabyaları , Kilitbahir Kalesi , Bigalı Köyü , Atatürk Evi , Gelibolu Tanıtım Merkezi , Seyit Onbaşı , 57. Alay , Mehmetçiğe Saygı Anıtı Ve diğer Şehitlikler - Tekirdağ 19 Mayıs Gençlik Şöleni - İstanbul olarak gerçekleşmiştir.Arkadaşlar dönemin son etkinliği olarak Psikoloji kulübü ile ortak olarak 16 Haziran'da bir elbise yardım kampanyası düzenliyoruz. Down Cafeyi ve İskeledeki yaşlı bakım evini ziyaret edeceğiz. Kullanmadığınız kıyafet ve kitaplarınızı poşetleyip, Cuma'ya kadar Aktivite merkezindeki Atatürkçü Düşünce Kulübü odasına bırakabilirsiniz. Temiz olmaları ricamızdır.

8:30 Aktivite Merkezi Kalkış- 10:00 Aktiviteye Dönüş
10:15 Aktiviteden İskeleye kalkış- 12:00 DönüşDoğu Akdeniz Üniversitesi Atatürkçü Düşünce Kulübü tarafından başlatılan söyleşilerimizin 1.si
Atatürk Ve Din Söyleşisi
Söyleşimiz Doç.Dr.Hasan Cicioğlu'nun katılımı ile soru cevap şeklinde olacaktır. Günümüzde Ata'mız ile ilgili söylenen yalanlara, dedikodulara karşı aklınızdaki bütün soruları sorup cevap alabileceğiniz söyleşimiz Perşembe günü 18:30 da Kütüphane Autorium da gerçekleşecektir.
Herkesi beklerizÜyelerimizle birlikte 04.04.2015 Tarihinde gerçekleştirdiğimiz KKTC ŞEHİTLİKLERİ gezimiz çok faydalı ve öğretici geçmiştir. Desteklerinden ve katkılarından dolayı
Kurucu Başkanımız Doç.Dr.Hasan Cicioğlu'na
Şehit Aileleri Ve Malül Gaziler Derneği Başkanı Sn.Ersan Ertan'a
Şehit Aileleri Ve Malül Gaziler Derneğinden
Sn.Kamil Simtaş'a
Lefkoşa 1.Alay Komutanlığına
Teşekkürü bir borç biliriz.ADK Sosyal Sorumluluk Ekibi 1.Huzurevi ZiyaretimizCumartesi günü G.Mağusa Huzurevine DAÜ ADK-Sosyal Sorumluluk Ekibi ile çok tatlı bir ziyaret gerçekleştirdik ve harika zaman geçirdik.
Pazar günü tüm ADK ailesi olarak piknikteydik ve dönüşünde Beach Clup sahilde ateş yakıp şarkılar söyledik. Katılan emek veren bütün kardeşlerimize yürekten teşekkür ederiz. (2 etkinliğinde fotoğrafları en kısa zamanda eklenecektir)HER TÜRK GENCİNİN GÖRMESİ GEREKTİĞİNE İNANDIĞIMIZ, ŞANLI ZAFERİMİZ OLAN ÇANAKKALE YE ŞEHİTLİKLERİMİZİ GEZMEYE GİDİYORUZ !

RECENT FACEBOOK POSTS

facebook.com

Timeline Photos

26 Ağustos ne kutlu günsün. Bir yanım Malazgirt, bir yanım Büyük Taarruz!

Timeline Photos
facebook.com

Timeline Photos

Doğu Akdeniz Üniversitesini kazanan değerli öğrenci arkadaşlarımız hepinize Doğu Akdeniz Üniversitesi Atatürkçü Düşüncü Kulübü olarak hoş geldiniz diyoruz. Üniversite hayatınızın ilk adımlarında Atatürk'e gönül vermiş ve onun açtığı yolda ilerleyen ve onu örnek alan bizler, Atatürkçü Düşünce Kulübü olarak sizleri bu yeni dönemde aramızda görmek isteriz.Doğu Akdeniz Üniversitesi Atatürkçü Düşünce Kulübü olarak bizler her yıl kulübümüzün amacı doğrultusunda etkinlikler,paneller,tarihi geziler düzenliyoruz.Bizler Mustafa Kemal Atatürk'ün bizlere bıraktığı Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ne yakışan gençler olarak okulumuzda ilk olarak eğitimimizi başarılı şekilde sürdürüp aynı zamanda Atamızın bizlere bıraktığı emanetlere sahip çıkacağız. Bütün ümidi bizlerde olan Atamızın izindeyiz.Bu amaç doğrultusunda aramıza katılmak isteyen arkadaşlarımız bizimle bu sayfa üzerinden iletişime geçebilirler. ''Bir gün ulusu sizin gibi beni anlamış gençliğe bırakacağımdan çok memnun ve mesudum.'' Mustafa Kemal Atatürk Saygılarımızla DAÜ ADK.

Timeline Photos
facebook.com

Timeline Photos

Bitlis,Van ve Elazığ şehitlerimize Allah'tan rahmet,yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz. DAÜ ADK

Timeline Photos
facebook.com

Timeline Photos

Yürüyüşümüze herkesi bekliyoruzz !

Timeline Photos
facebook.com

Timeline Photos

Gel ve bayramına sahip çık!!

Timeline Photos
facebook.com

Timeline Photos

Ey Türk Gençliği! Birinci vazifen, Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyetini, ilelebet, muhafaza ve müdafaa etmektir. Mevcudiyetinin ve istikbalinin yegâne temeli budur. Bu temel, senin, en kıymetli hazinendir. İstikbalde dahi, seni bu hazineden mahrum etmek isteyecek, dahilî ve haricî bedhahların olacaktır. Bir gün, İstiklâl ve Cumhuriyeti müdafaa mecburiyetine düşersen, vazifeye atılmak için, içinde bulunacağın vaziyetin imkân ve şerâitini düşünmeyeceksin! Bu imkân ve şerâit, çok nâmüsait bir mahiyette tezahür edebilir. İstiklâl ve Cumhuriyetine kastedecek düşmanlar, bütün dünyada emsali görülmemiş bir galibiyetin mümessili olabilirler. Cebren ve hile ile aziz vatanın, bütün kaleleri zaptedilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir. Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler. Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler. Millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir. Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur! Mustafa Kemal Atatürk 20 Ekim 1927

Timeline Photos
facebook.com

Photos from Daü Atatürkçü Düşünce Kulübü's post

Bahar Festivali Başladı

Photos from Daü Atatürkçü Düşünce Kulübü's post
facebook.com

Timeline Photos

Timeline Photos
facebook.com

Timeline Photos

ADK Eğitim Fakültesi Temsilciliğimizin kahvaltısı :) Eğitim Fakültesi yeni dönem planlamaları ve istek arzular konuşuldu.

Timeline Photos
facebook.com

Timeline Photos

Saat 17:00'dan itibaren Sosyal ve Kültürel Aktiviteler Müdürlüğü önünden ring servisi yapılacaktır.

Timeline Photos
facebook.com

Timeline Photos

4 Mayıs 2016 14:00 Dokuz Eylül Üniversitesinden değerli konuğumuz Sn. Prof. Dr. Kemal Arı Aktivite Merkezi salonunda bizlerle olacaktır.

Timeline Photos
facebook.com

Photos from Daü Atatürkçü Düşünce Kulübü's post

IEEE nin gelenekseli olan '' Kariyerim '' etkinliği bu sene ADK işbirliği ile gerçekleşiyor. Sektörün devlerinin konuk olacağı etkinliğimize aynı zamanda çok önemli bilim insanları ve tarihçilerde katılacaktır. Programlar sertifikalı ve ücretsizdir. Bütün öğrencilerimiz davetlidir. 4-5-6 Mayıs Aktivite Merkezi Salonu

Photos from Daü Atatürkçü Düşünce Kulübü's post
facebook.com